DZIAŁY

Chrzest to jedno z pierwszych ważnych uroczystości w życiu dziecka. To także okazja do spotkania się w większym rodzinnym gronie. Ze względu na rangę tego uroczystego wydarzenia warto odpowiednio zadbać o wygląd i formę zaproszeń, które odpowiednio podkreślą charakter uroczystości.

Kreatywne zaproszenia na chrzest

Wciąż popularne są proste, białe zaproszenia z motywem Hostii czy gołębia – zauważa nasz rozmówca z serwisu Sakramento.pl, oferującego spory wybór zaproszeń na chrzest. – Uważam jednak, że warto pomyśleć nad nieco innym, bardziej niekonwencjonalnym zaproszeniem, które będzie wspaniałą pamiątką dla wszystkich uczestników uroczystości.

Bardzo często zaproszenia na chrzest, komunię czy ślub stają się piękną pamiątką dla wszystkich uczestników wydarzenia po uroczystości. Warto więc zadbać o to, by były nie tylko piękne, ale także niekonwencjonalne.

Zaproszenie na chrzest – kolaż

Coraz popularniejsze jest umieszczanie na zaproszeniach zdjęcia dziecka lub nawet umieszczenie kolarza ze zdjęć, a niektórzy decydują się na wspólne zdjęcie dziecka z rodzicami – pomysłów jest naprawdę mnóstwo. Ładne zdjęcia na białym zaproszeniu wyglądają nie tylko uroczyście, ale również są spersonalizowane i będą wspaniałą pamiątką dla całej rodziny.

Pamiątkowe zaproszenia na chrzest

Dobrym pomysłem jest również zrobienie z zaproszenia minifotoksiążki czy skrzyneczki, ozdobionej metodą decoupage. Do skrzyneczki można włożyć drobny upominek dla gości – słodycze lub figurki aniołków. Dość popularne są również tak zwane exploding box, czyli zaproszenia w kształcie figur 3D, które na każdej ściance mają umieszczone nie tylko informacje na temat miejsca i daty chrztu, ale także zdjęcia dziecka czy całej rodziny.

Zaproszenia w różnych kształtach

Niektórzy wolą jednak tradycyjne kartki, tyle że w kształcie szatki lub aniołka. Niektóre z nich są ozdabiane białymi płaskimi kryształkami i koronkami – zwykle takie zaproszenie można włożyć w ramkę i powiesić na ścianie. Coraz popularniejszym motywem są także zaproszenia 3D z motywem wózka w pastelowych kolorach.

Jakie zaproszenia na chrzest wybrać?

Tak naprawdę dużo zależy nie tylko od budżetu, ale także od pomysłu i indywidualnych preferencji rodziców. Niektórzy będą chcieli zrobić z zaproszenia pamiątkę, którą będzie można postawić na półce (np. pudełko czy exploding box), a niektórzy wolą skromne zaproszenia w fantazyjnych, oryginalnych kształtach, które kojarzą się z chrztem (gołąb, Hostia, wózek, aniołek). Duża część osób również decyduje się na obdarowanie zaproszonych gości drobnymi upominkami, które stanowią miły dodatek do prostego zaproszenia.

Ciekawym sposobem na pewno jest stworzenie takiego zaproszenia, które samo w sobie będzie piękną pamiątką, jednak należy mieć na uwadze swój budżet – zwykle tego typu zaproszenia nie są tanie, dlatego jeżeli ktoś ma dużą rodzinę, lepiej postawić na figurkę, dołączoną do klasycznego zaproszenia w formie papierowej. Pamiętajcie – papierowe zaproszenia wcale nie muszą być nudne i nieoryginalne!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Zaproszenia na chrzest – 3 kreatywne propozycje" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Zaproszenia na chrzest – 3 kreatywne propozycje" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.