DZIAŁY

Plik RAR to skompresowana paczka plików. Świetnie sprawdza się to w przypadku przesyłania wielu plików za jednym razem. Co jednak, w przypadku, gdy musimy taki plik RAR otworzyć? W tym poradniku znajdziesz wskazówki jak otworzyć plik RAR oraz jakie programy możesz użyć do różnych systemów operacyjnych, takich jak: Linux, Windows czy iOS.

Czym otworzyć plik RAR?

Programów do otwierania plików RAR jest całkiem sporo, w zależności od Twojego systemu operacyjnego. Poniżej znajdziesz listę najlepszych programów dla Linux, Windows oraz iOS.

  • Windows – WinRAR, PeaZip, IZArc, WinZip, 7-Zip, Zipeg, Stuffit Deluxe, WinMount,
  • iOS – WinZip, Zipeg, iArchiver, The Unarchiver, RAR OS X, Stuffit Expander,
  • Linux – unrar, B1 Free Archiver, RAR, Xarchiver.

Jak otworzyć plik RAR?

Rozpakowywanie plików na komputerze to zazwyczaj jedno kliknięcie prawym przyciskiem myszy na i wybrania odpowiedniego polecenia. Wybierz, więc element „Otwórz za pomocą…” i docelowy program do wyodrębniania plików RAR. Listę takich programów znajdziesz powyżej! Następnie w programie znajdź opcję „Wyodrębnij” i wybierz wszystkie pliki, które chcesz rozpakować na swój komputer. Program zapyta Cię o dokładną lokalizację, w której te pliki mają zostać rozpakowane.

Jak otworzyć RAR na swoim androidzie?

Większość ludzi w ciągu dnia korzysta z urządzeń mobilnych, ale do tej pory nie było możliwości otwierania na nich plików w formacie RAR. Nie było odpowiednich narzędzi do przeprowadzenia takiej czynności, ale to się zmieniło. Dla użytkowników androidów udostępniono program do otwierania takich plików, czyli RAR dla androida. Program ten można pobrać ze sklepu Google Play i zainstalować go na swoim urządzeniu mobilnym. Jeśli masz plik RAR, wystarczy otworzyć program RAR i przejść do folderu, który zawiera interesujący nas plik. Wybierz plik i wypakuj jego zawartość w dowolnym miejscu. RAR dla androida posiada wiele opcji do wyodrębniania plików w tym formacie. Między innymi:

  • Wyodrębnij do…(nazwa pliku RAR) – program utworzy folder o tej samej nazwie co plik RAR i zapisze w nim zawartość.
  • Wypakuj tutaj – program umieści wszystkie pliki w miejscu, w którym aktualnie znajduje się plik RAR.
  • Rozpakuj pliki… – ta opcja pozwala na dostosowanie lokalizacji, w której będą znajdować się rozpakowane pliki.

Cały proces wyodrębniania plików za pomocą jakiekolwiek programu do plików RAR trwa nie więcej niż kilka sekund. Wszystko jednak zależy oczywiście od wielkości. Im mniejszy plik tym szybciej rozpakowywanie zawartości zostanie zrealizowane.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak otworzyć plik RAR" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak otworzyć plik RAR" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania