DZIAŁY

Chcesz się dowiedzieć, jak wywołać biegunkę? Dzisiejszy poradnik podpowie Ci, jak wywołać rozwolnienie.

Jak wywołać biegunkę – czym jest biegunka?

Zanim podpowiemy Ci, jak wywołać biegunkę, warto się zastanowić, czym jest biegunka. W gruncie rzeczy biegunka to stan chorobowy, będący skutkiem zakażenia bakteryjnego (lub wirusowego) układu pokarmowego. W wyniku biegunki (inaczej rozwolnienia) chora osoba oddaje półpłynny wodnisty stolec, nawet do kilku razy dziennie. Jak wywołać rozwolnienie i co to może mieć na celu?

Jak wywołać rozwolnienie – po co to robić?

Nad tym, jak wywołać rozwolnienie, zastanawiamy się najczęściej, gdy cierpimy na zaparcia. Inny typ osób, które szukają w Internecie informacji na temat tego, jak wywołać biegunkę to uczniowie, którzy chcą uniknąć szkolnych klasówek, osoby chorujące na bulimię oraz nierzetelni pracownicy, którym zależy na wymiganiu się ze służbowych obowiązków. Jak wywołać biegunkę? Poniżej prezentujemy skuteczne sposoby na wywołanie biegunki

Jak wywołać biegunki – skuteczne sposoby na wywołanie biegunki

#1 Jak wywołać biegunkę – produkty z wysoką zawartością błonnika

Skuteczne sposoby na wywołanie biegunki to spożywanie produktów, które zawierają dużo błonnika, takich jak rośliny strączkowe, płatki zbożowe i suszone owoce.

#2 Jak wywołać biegunkę – leki na wywołanie biegunki

Inny, mniej naturalny sposób na wywołanie biegunki to spożycie leków powodujących rozwolnienie, takich jak np. Espumisan lub Boldaloin. Środki te powinny być jednak przyjmowane tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

#3 Jak wywołać biegunkę – składniki, których organizm nie toleruje

Jeśli chorujemy na nietolerancję pokarmową, w bardzo łatwy sposób możemy wywołać u siebie biegunkę, poprzez spożycie tego, czego nasz organizm nie toleruje. U osób chorych na celiakię będzie to gluten, u osób nietolerujących laktozy – mleko. Osoba, która jednak świadomie spożywa składniki, których jej organizm nie jest w stanie metabolizować, ryzykuje w dużym stopniu, ponieważ takie działanie może doprowadzić do uszkodzenia narządów, w tym nie tylko układu pokarmowego. Biegunka może poskutkować także odwodnieniem organizmu i ciężkimi brakami substancji odżywczych.

Sposoby na wywołanie biegunki – porady Internautów

W sieci można się natknąć na wiele różnych porad, związanych z tym, jak wywołać rozwolnienie lub wymioty. Internauci radzą np., by spożyć:

 • jogurt z jabłkami,
 • kefir z suszonymi śliwkami,
 • liść senesu,
 • mleko z kawałkami gruszki,
 • mleko z kiełbasą,
 • mleko z bananami,
 • ogórki ze śmietaną,
 • olej rycynowy,
 • roztwór wody z solą,
 • siemię lniane,
 • twaróg z kiszonymi ogórkami.

Sposoby te nie są sprawdzone i mogą być niebezpieczne, w związku z czym, jeśli chcesz je wypróbować, robisz to na własną odpowiedzialność!

PAMIĘTAJ: Jeśli myślisz o tym, jak wywołać rozwolnienie, ryzykujesz swoim własnym zdrowiem. W trakcie biegunki cały organizm jest osłabiony i bardzo łatwo można doprowadzić do odwodnienia oraz niedoborów substancji odżywczych. Nie należy wywoływać biegunki, bez uzasadnionego powodu i konsultacji z lekarzem!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak wywołać biegunkę?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak wywołać biegunkę?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania