DZIAŁY

Udając się w podróż biznesową musimy nie tylko pamiętać o zabraniu potrzebnych materiałów, laptopa czy dokumentów, ale również jesteśmy zobowiązani wyglądać elegancko i schludnie. W podróży, która czasem może zająć nawet kilkanaście godzin to dość ciężka sprawa, dlatego podpowiemy Ci w tym poradniku w jaki sposób możesz zorganizować swój wyjazd, aby prezentować się nienagannie.

Wskazówka 1 – wybierz odpowiednią tkaninę

Zazwyczaj w podróżach biznesowych chcemy wyglądać z klasą, dlatego wybieramy garnitury, koszule czy marynarki, które dość często ulegają zmarszczeniom i zgnieceniom. Niestety w podróży nie mamy opcji użycia żelazka, a więc wybór naszego biznesowego ubrania powinien zacząć się od odpowiedniej tkaniny. Wiele sklepów oferuje materiały, które są dedykowane właśnie podróżą biznesowym. Są wodoodporne, szyte podwójnie i nie pojawią się na nich trwałe zagniecenia, których nie chcemy. Co ciekawe takie cechy posiadają również tkaniny naturalne m.in. wełna. W długich podróżach oddychające ubranie może być zbawieniem!

Wskazówka 2 – pokrowiec na ubranie to podstawa

Podróżując różnymi środkami transportu powinniśmy zaopatrzyć się w pokrowiec, do którego schowamy swój ubiór. Zabezpieczy to nasze ubranie przed zabrudzeniami, uszkodzeniami czy zagnieceniami. Jedziesz samochodem? Najlepiej pokrowiec z zawartością powiesić z tyłu na wieszaku. Pamiętaj, aby jak najczęściej przewozić nasz set rozłożony, a składać go tylko w ostateczności. Garniturom i marynarkom z wysokich jakościowo materiałów nic się nie stanie, ale inaczej jest to w przypadku koszuli, jak również krawatów. Przewieszaj je przez wieszak, nie wiąż! Dlaczego? Ponieważ będą wyglądać nieestetycznie i szybko się zniszczą.

Wskazówka 3 – staraj się ściągać marynarkę oraz garnitur podczas podróży

Postaraj się ściągać marynarkę podczas długiej podróży. Będzie to na pewno bardziej komfortowe i wygodniejsze, a jej zawieszenie pozwoli utrzymać ją w dobrej kondycji nawet po kilku godzinach podróży samochodem, pociągiem czy samolotem. Po wyjściu ze środka transportu i założeniu marynarki będziemy wyglądać tak, jakbyśmy właśnie wyszli z domu i nie odbyli podróży.

Wskazówka 4 – chroń swoją koszulę

Wyjeżdżasz w podróż biznesową, która potrwa kilka dni? Musisz przede wszystkim zaplanować każdy dzień pod względem tego co ubierzesz. Możesz wziąć jeden garnitury, który będzie pasował do stylu bardzo eleganckiego oraz do mniej oficjalnego. Inaczej jest w przypadku koszuli, których warto wziąć trochę więcej. Przyjmuje się, że jedna koszula przypada na 8h. Jak więc spakować kilka koszul w bezpieczny sposób? To prosty sposób. Wystarczy jeśli starannie poskładasz koszule tak, aby uchronić jej front oraz kołnierzyk przed zagnieceniami. Następnie warto owinąć je w mniej znaczące rzeczy np. piżamę. To na pewno zminimalizuje nacisk na koszule i nie spowoduje odkształceń. W przypadku marynarki albo garnituru składanie wygląda nieco inaczej. Wywiń połowicznie na lewą stronę, tak aby podszewka była na wierzchu.

Sprawdź także inny nasz poradnik jak złożyć koszulę, aby zawsze prezentowała się doskonale: https://porady.org/jak-zlozyc-koszule.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zawsze wyglądać elegancko i schludnie w podróży biznesowej?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zawsze wyglądać elegancko i schludnie w podróży biznesowej?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania