DZIAŁY

Należy mieć świadomość, że zabawa przy wykorzystaniu klocków Lego jest obecnie zaliczana do ulubionych zajęć znacznej większości zarówno dzieci, jak i młodzieży. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób dorosłych zaopatruje się w zestawy z omawianym rodzajem klocków. Ponadto przedsiębiorstwo regularnie wypuszcza na rynek zupełnie nowe zestawy. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość tworzyć praktycznie nieograniczony świat. Jakie są najważniejsze zalety klocków Lego?

Pobudzenie kreatywności, spostrzegawczości i wyobraźni

Klocki umożliwiają dzieciom stać się architektami świata. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że każdy element danego zestawu może zostać wykorzystany w zupełnie inny sposób. Jak wiadomo, istnieje możliwość łączenia ze sobą różnych zestawów. Dzięki temu użytkownicy mają nieograniczone możliwości. Mogą tworzyć wszystko, co tylko przyjdzie im do głowy. Oczywiście pobudza to zarówno wyobraźnię, jak i kreatywność. Rodzice mogą przykładowo kupować dziecku różne zestawy LEGO Minecraft. Ponadto zabawa jednym większym zestawem lub kilkoma połączonymi mniejszymi zestawami klocków wiąże się z układaniem konstrukcji z ogromną liczbą elementów. Pociecha w ten sposób będzie miała możliwość ćwiczenia spostrzegawczości. Chodzi m.in. o znalezienie konkretnego klocka z rozsypanych na podłodze kilkuset elementów.

Nauka osiągania wyznaczonych celów i cierpliwości

Jak wiadomo połączenie ze sobą różnych zestawów LEGO Jurassic World, a następnie zbudowanie z nich określonej konstrukcji może zająć dziecku wiele godzin czy dni. Pociecha dzięki temu dostrzeże, że konsekwentna, systematyczna i cierpliwa praca pozwoli na zrealizowanie określonego celu. Dziecko może po drodze napotykać różne problemy. Doskonałym przykładem może być szukanie przez dłuższy czas jednego elementu potrzebnego do zakończenia części budowli. Znalezienie określonego klocka wśród rozsypanych kilkuset podobnych do siebie elementów nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Dziecko cierpliwie będzie szukało konkretnego elementu, nie będzie chciało zastąpić go innym klockiem.

Nauka umiejętności pracy w grupie

Należy mieć świadomość, że z roku na rok w coraz większej liczbie szkół prowadzone są pozalekcyjne zajęcia dla dzieci, na których układane są klocki Lego. Oczywiście pedagodzy wymieniają ogromną liczbę korzyści ze wspólnej zabawy rówieśników. Pogłębiają się przede wszystkim bardzo istotne relacje między poszczególnymi uczestnikami. Istotne znaczenie będą miały koncentracja i wyciszenie. W przeciwnym razie bardzo trudno będzie ułożyć duży zestaw LEGO Harry Potter. Dzieci na zajęciach mają możliwość bawić się pełnej koncentracji. Ogromnym atutem tego rozwiązania jest wyciszenie nadmiernych emocji, które mają negatywnie oddziaływać na pociechy. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że umiejętność pracy w grupie może być niezwykle przydatna w życiu zawodowym. Obecnie mnóstwo osób dorosłych nie potrafi pracować w grupie. Warto zadbać, by dziecko nauczyło się tej umiejętności. Jak wiadomo w trakcie zabawy, każde z dzieci może mieć zupełnie inny pomysł na zbudowanie zamku, statku czy mostu. Istotne znaczenie będzie miał zatem kompromis. Przykładowo podczas budowy zostaną wykorzystane rozwiązania każdego z uczestników. Dziecko może również spróbować uargumentować pozostałym członkom zabawy, że jego pomysł jest najlepszą opcją.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Kilka kluczowych zalet zabawy klockami LEGO" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Kilka kluczowych zalet zabawy klockami LEGO" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania