DZIAŁY

Opuchnięte oczy to przypadłość, która często dotyka osoby, które mało śpią, często pracują przy komputerze lub po prostu mają skłonności alergiczne. Jak pozbyć się nieatrakcyjnych cieni wokół oczu? Poznaj najlepsze sposoby na opuchnięte oczy!

Jak powstają worki pod oczami?

Worki pod oczami to objaw, który często towarzyszy przemęczeniu, przepracowaniu niedoborom snu. Opuchlizna może się pojawiać także po płaczu, w wyniku infekcji bakteryjnej lub reakcji alergicznej. Jak się ich pozbyć? Warto poznać sposoby na opuchnięte oczy i stosować je w praktyce!

Najlepsze sposoby na opuchnięte oczy

Jeśli opuchnięte oczy wynikają z reakcji alergicznej, najlepiej wyleczą je leki – krople na zapalenie spojówek, tzw. sztuczne łzy (dostępne bez recepty) lub tabletki łagodzące objawy alergii to najbardziej skuteczny sposób na zwalczenie opuchlizny na twarzy.

Aby zwalczyć opuchliznę będącą wynikiem niewyspania się, wystarczy stosować okłady. Sprawdzą się okłady z żeli chłodzących oraz lecznicze kompleksy witaminowe, a także maseczki witaminowe na oczy oraz powieki. Maseczki dostępne w salonach kosmetycznych pomagają szybko uporać się z oznakami zmęczenia i dodatkowo odżywiają skórę wokół oczu, przywracając jej zdrowy wygląd.

Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Jeśli chodzi o domowe sposoby, worki pod oczami mogą załagodzić:

  • Zimne okłady (z kostek lodu lub po prostu wody)
  • Okłady ze schłodzonych plastrów ogórka
  • Kompresy z rumianku
  • Kompresy z zielonej lub czarnej, ostudzonej herbaty
  • Kompresy z mieszanki ciepłej wody i soli
  • Przeciwzapalne okłady z plasterków ziemniaków
  • Schłodzone (na przykład w zamrażarce) metalowe łyżki
  • Okład z ubitej piany z białek
  • Odżywcze schłodzone plastry truskawek

Pamiętaj, nie bagatelizuj znaczenia opuchniętych oczu. Jeśli mimo zastosowanych metod Twój stan się nie poprawia i pogorszyło Ci się widzenie, udaj się koniecznie do lekarza okulisty lub lekarza ogólnego, by zdiagnozować problem!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Najlepsze sposoby na opuchnięte oczy!" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Najlepsze sposoby na opuchnięte oczy!" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania