DZIAŁY

Szukasz utajnionych plików na swoim komputerze lub laptopie z systemem Windows? Chcesz coś zmodyfikować w ustawieniach bardziej zaawansowanych? Te wskazówki mogą być dla Ciebie. W tym poradniku zdradzimy Ci jak znaleźć ukryte pliki Windows 7, 8, 10, 11 oraz foldery.

Pliki ukryte – najprostszy sposób

System operacyjny Windows sam w sobie ma wiele ukrytych plików, również tych systemowych. Ten poradnik powstał po to, by pokazać jak w łatwy sposób możesz doprowadzić do ukazania się ukrytych rzeczy. Najprostszym sposobem na to jest otworzenie „Eksploratora plików” i przejście do zakładki „Widok”. Znajdziesz tam sekcje wyboru ”Ukryte przedmioty”.Wybierając ją będziesz mieć możliwość zobaczenia WIĘKSZOŚCI ukrytych plików, a także folderów. Zaznaczmy, że tylko większości, bo niektóre pliki i foldery systemowe mogą być wciąż dla nas nie widoczne.

Ukryte pliki i foldery – drugi sposób

Jeśli pierwszy sposób nie jest wystarczający musisz odkryć to co ukryte, inną metodą. Podążaj, więc według poniższych kroków.

  1. Otwórz „Eksplorator plików” i przejdź na zakładkę „Widok”. Na jej samym końcu zobaczysz przycisk „Opcje”. Kliknij w niego, a następnie wybierz „Zmień opcje folderów i wyszukiwania”.
  2. Wyświetli Ci się okno, w którym przejdź do katalogu „Widok”. Znajdziesz tam sekcje „Ustawienia zaawansowane”. Przejdź tam i znajdź „Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego” i po prostu to odznacz.
  3. Na samym końcu otrzymasz pytanie wraz z potwierdzeniem, czy rzeczywiście chcesz odkryć te pliki. Są one bardzo ważne, więc nie powinno się ich modyfikować! Potwierdzając zmianę, kliknij „Zastosuj” w „Opcje folderów”.

Pliki, które zostały właśnie odkryte, dzięki powyższemu procesowi znajdziesz w na dysku Windows. Jeśli do niego przejdziesz, zobaczysz, że jest zdecydowanie więcej plików oraz folderów niż wcześniej. Zaznaczamy, również, że wyświetlone pliki i foldery systemowe możesz zobaczyć, ale niektóre z nich nie poddają się tak łatwo modyfikowaniu. W wielu przypadkach do folderów ujawnionych nie będzie można uzyskać dostępu, nawet jeśli chcemy to zrobić na koncie administratora. Poza tym przeprowadzając jakiekolwiek zmiany w tych plikach musisz doskonale wiedzieć co trzeba robić! Ewentualna pomyłka może kosztować popsutym systemem operacyjnym, dlatego zalecamy utworzyć punkt przywracania systemu.

Jak widzisz odkrycie ukrytych plików i folderów nie jest zbyt skomplikowane. Mamy nadzieje, że nasz poradnik był dla Ciebie pomocnym źródłem w odkrywaniu tego co ukryte na Windows.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak pokazać ukryte pliki i foldery" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak pokazać ukryte pliki i foldery" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania