DZIAŁY

Twoja przesyłka trafiła do WER Warszawa i zastanawiasz się, co dalej? Spokojnie, to, że paczka tam trafiła, to jeszcze nie koniec świata. Ważne, jaki ma status.

Czym dokładnie jest WER Warszawa?

Zacznijmy jednak od początku. Niektórzy bowiem nie wiedzą, czym jest WER Warszawa, a żeby wyjaśnić zasady działania tego podmiotu, należy wcześniej dobrze go poznać. Skrót WER oznacza Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy. Z racji lokalizacji, jest to główny węzeł w kraju. Oprócz niego jest ich jeszcze kilka i wszystkie mają jednakowe zadanie:

Sortowanie przesyłek oraz ich podział na miejsca, w których docelowo mają się znaleźć.

Oprócz tego, z WER Warszawa przesyłki zza granicy trafiają jeszcze do pierwszego urzędu celnego. Przejdźmy teraz do kestii statusu paczek, pozostających w węźle i ich znaczeniu.

Jak dowiedzieć się, że Twoja przesyłka jest w WER Warszawa? Skorzystaj z tej strony śledzenia przesyłki: https://emonitoring.poczta-polska.pl/.

WER Warszawa – przyjęcie przesyłki

Jeżeli Twoja paczka ma taki status, nie masz się o co martwić, lecz warto uzbroić się w cierpliwość. Z Twoją przesyłką nie dzieje się nic złego, po prostu musi zostać skierowana do dalszej podróży. WER Warszawa sortuje dziennie tysiące przesyłek zza granicy oraz te krajowe. W dodatku ma swoje priorytety według których w pierwszej kolejności rozdziela listy oraz paczki krajowe, potem zagraniczne rejestrowane, a na samym końcu nierejestrowane.

Widzisz więc, że kolejka jest dość długa i naprawdę ciężko przewidzieć, kiedy paczka do Ciebie trafi. Ewentualne dzwonienie czy pisanie maili do WER Warszawa może okazać się zbędne, jednak warto próbować! Najlepsze co możesz zrobić to czekać i przypominać się!

WER Warszawa – przekazanie do lokalnego urzędu pocztowo-celnego

Gdy widzisz taki status swojej przesyłki w WER Warszawa nie masz się co martwić – oznacza to nic innego jak po prostu fakt, że Twoja przesyła została przekazana do tzw. oclenia. To normalne działa w sytuacji, gdy paczka pochodzi z zagranicy, jednak wydłuża znacznie proces oddania Tobie przesyłki pocztowej o nawet 2 tygodnie.

WER Warszawa – zatrzymanie przesyłki w cle

Tutaj sprawa nieco się komplikuje, lecz nadal nie jest bez wyjścia. W takiej sytuacji to nie WER Warszawa kontaktuje się z Tobą listownie, a Urząd Celny. Zostaniesz poproszony o podanie dokładnych informacji na temat – co znajduje się w paczce. Najlepiej jest odpowiedzieć mailownie – chyba, że zostaniesz poproszony o osobiste złożenie wyjaśnień. W mailu dobrze, jeśli udokumentujesz swój zakup. Prześlesz screeny, skany faktur i możesz dodać również swój PESEL.

Na odpowiedź oraz swoją przesyłkę możesz czekać około 3 tygodni. Nie zdziw się, jeśli trochę dłużej. Wtedy też, listonosz poprosi Cię o uiszczenie należności VAT. Bez tego nie dostaniesz swojej paczki.

Dane adresowe WER Warszawa

W związku z co raz większą ilością zapytań jak i problemów z przesyłkami w WER Warszawa naszych użytkowników, podajemy wam dane pod którymi możecie uzyskać więcej informacji na temat waszej przesyłki.

Dane adresowe Służby Celnej WER Warszawa:
Odział Celny I Pocztowy w Warszawie
Telefon : 22 545 16 00; 548 14 61
E-mail: [email protected]

Lista oddziałów WER w Polsce

Na sam koniec przedstawiamy listę wszystkich oddziałów WER w Polsce takich jak m.in. WER Warszawa:

 1. WER Warszawa, ul. Łączyny 8, 00-900 Warszawa
 2. WER Olsztyn, ul. Partyzantów 39, 01-900 Olsztyn
 3. WER Białystok, ul. Kolejowa 15, 15-900 Białystok
 4. WER Lublin, ul. Moritza 2, 20-900 Lublin
 5. WER Kielce, pl. Niepodległości 2, 25-900 Kielce
 6. WER Kraków, ul. Prokocimska 6, 30-900 Kraków
 7. WER Rudna Mała, 47 M, 35-900 Rudna Mała
 8. WER Zabrze, ul. Mielczyńskiego 5, 41-850 Zabrze
 9. WER Wrocław, ul. Awicenny 21, 50-900 Wrocław
 10. WER Komorniki, ul. Polna 120, 60-900 Komorniki
 11. WER Szczecin, ul. Dworcowa 20b, 70-900 Szczecin
 12. WER Pruszcz Gdański, ul. Handlowa 4, 80-900 Pruszcz Gdański
 13. WER Lisi Ogon, ul. Pocztowa 12, 85-900 Lisi Ogon
 14. WER Łódź, al. Włókniarzy 227, 90-900 Łódź

Masz problem z którymś oddziałów lub WER Warszawa? Napisz w komentarzu, a postaramy się Ci pomóc!

Niniejszy poradnik pod tytułem "WER Warszawa, czyli co zrobić, gdy trafi tam Twoja przesyłka" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "WER Warszawa, czyli co zrobić, gdy trafi tam Twoja przesyłka" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania