DZIAŁY

Zerowanie hasła Windows bywa przydatne w sytuacjach, gdy zapomniało się hasła do komputera. Windows 7 oraz Windows 8 oferują kilka opcji, dzięki którym zmiana hasła administratora Windows 7/8/Vista/XP jest możliwa. Chcesz je poznać?

Zapomniałem hasła Windows 7/8/Vista/XP – co robić?

Zapomniałem hasła Windows 7 – co robić w takiej sytuacji? Sprawa jest dość prosta, gdy jesteśmy administratorem danego komputera, nie zawsze jednak tak jest. Poniżej prezentujemy sposoby na resetowanie hasła Windows 7 bez płyty, a także sztuczki, które umożliwią obejścia hasła w Windows 8 i starszych wersjach systemu Windows. Sprawdź je, jeśli chcesz się dowiedzieć, jak zdjąć hasło z Windowsa!

Usuwanie hasła Windows 7 i zmiana hasła Windows 7 w sytuacji, gdy znamy stare hasło

Jeśli potrzebna nam zmiana hasła administratora Windows 7, a znamy hasło, z którego korzystaliśmy wcześniej, można je zmienić, korzystając z komendy CTRL + ALT + DELETE. Wciśnięcie tych trzech klawiszy naraz przeniesie nas do ekranu, w którym będzie możliwa zmiana hasła Windows 7. W tym celu wystarczy kliknąć przycisk Zmień hasło…

Sposoby na zapomniane hasło Windows 7, gdy zapomniałem hasła Windows 7

#1 Reset hasła Win 7 z poziomu administratora

Skuteczny sposób na zapomniane hasło Windows 7 to zalogowanie się na komputerze jako główny administrator. Właśnie w tym celu warto posiadać na komputerze odrębne konta administratora oraz innych osób korzystających z komputera (tzw. gości). Z poziomu administratora możliwa jest zmiana hasła w Windows 7 dla wszystkich pozostałych użytkowników. Wystarczy wejść z Panel Sterowania i kliknąć zakładkę Zarządzaj kontami użytkowników. Po podaniu hasła będzie możliwe resetowanie hasła Windows 7 bez płyty.

#2 Zmiana hasła w Windows 7 za pomocą dysku resetowania

Zmiana lub usunięcie hasła Windows 7 jest możliwa także wtedy, gdy komputer należy do danej grupy roboczej. Wtedy, by zresetować hasło, musimy użyć tzw. dysku resetowania. Hasło użytkownika Windows 7 będzie można zresetować w Kreatorze resetowania hasła, który można wywołać po wpisaniu nieprawidłowego hasła.

#3 Windows 7 – łamanie hasła administratora za pomocą programów do łamania haseł

Jak zdjąć hasło z Windows 7? Jeśli powyższe sposoby na reset hasła Win 7 nie zadziałały, pozostaje nam wykorzystać aplikacje – programy do łamania haseł. Więcej szczegółów znajdziesz na samym dole niniejszego artykułu!

Zapomniałem hasła Windows 8 – co robić?

Zapomniałem hasła do Windows 8 – ta sytuacja zdarza się wbrew pozorom dość często. Jeśli jednak doszło do utraty hasła Windows na Twoim własnym komputerze (np. użytkownik danego konta nie pamięta swojego hasła), istnieje skuteczny sposób na usunięcie hasła Windows 8 i ustawienie nowego. Przedstawiamy go poniżej.

Usuwanie hasła Windows 8

Jak usunąć zapomniane hasło Windows 8 i ustawić nowe?  W tym celu można skorzystać z tzw. poziomu ukrytego administratora. Aby zdobyć nowe hasło Windows, należy wpisać w polu logowania użytkownika komendę control userpasswords2 i ją zatwierdzić enterem. Następnie należy odznaczyć opcję „Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło” i zastosować wprowadzone zmiany. Zapomniane hasło Windows 8 może usunąć oczywiście osoba o uprawnieniach administratora.

Sposoby na zapomniane hasło Windows 8

#1 Usunięcie hasła Windows 8 z pomocą Microsoft

Osoba, która korzysta z konta Microsoft, może zresetować hasło do Windowsa w trybie online. W tym celu należy poprosić Microsoft o wysłanie kodu zabezpieczeń, z którego pomocą będzie można odzyskać hasło do Windowsa.

#2 Usunięcie hasła Windows 8 za pomocą wskazówki dotyczącej hasła

W Windows 8 zapomniane hasło można odzyskać, korzystając ze wskazówki, która została utworzona przy zakładaniu konta. Wskazówka ta ma na celu przypomnienie hasła Windows.

#3 Usunięcie hasła Windows 8 poprzez reinstalację systemu Windows

Inny sposób na usunięcie hasła Windows 8 to ponowna instalacja systemu Windows. Reinstalacja spowoduje, że na komputerze zostanie zainstalowana nowa, czysta wersja systemu. Będzie można także od nowa utworzyć konta użytkowników i przydzielić im nowe hasła Windows. Jeśli instalację przeprowadza niekompetentna osoba, proces ten może poskutkować formatowaniem i utratą posiadanych na komputerze danych.

Zapomniane hasło Windows XP – co robić?

Usuwanie hasła administratora XP jest możliwe, gdy posiadamy uprawnienia najwyższej rangi, czyli uprawnienia administratora. Łamanie hasła Windows XP można przeprowadzić, korzystając z Panelu Sterowania. Wystarczy wejść do zakładki Konta Użytkowników i tam zmienić lub usunąć hasło Windows XP danego konta.

Inny sposób na usuwanie hasła administratora XP to skorzystanie z tzw. poziomu ukrytego administratora. Aby go włączyć, należy zalogować się na konto administratora, a następnie wpisać w okienku Start -> Uruchom komendę control userpasswords2.

Zapomniane hasło Windows XP można odzyskać także, korzystając ze specjalistycznych programów do łamania haseł. Piszemy o nich na samym dole niniejszego artykułu!

Łamanie hasła – Vista

Łamanie hasła w Windows Vista jest możliwe, gdy mamy uprawnienia administratora. Wtedy z poziomu konta administratora można zmienić lub usunąć zapomniane hasło Windows Vista. W tym celu należy otworzyć Panel sterowania, a następnie wybrać opcję Dodaj lub usuń konta użytkowników w zakładce Konta użytkowników i bezpieczeństwo rodzinne. W tym miejscu znajduje się przycisk Zmień hasło, dzięki któremu odzyskamy dostęp do komputera.

Programy do łamania haseł

Inne sposoby na łamanie hasła w Windows XP, Windows 7 oraz Windows 8 to skorzystanie ze specjalnej aplikacji. Obejście hasła Windows 7, 8 oraz starszych wersji Windows umożliwiają między innymi takie programy do łamania haseł jak:

  • Ophcrack – program pozwala na łamanie hasła w Windows Vista oraz XP, działa także dla Windows 7, 8, 8.1 i 10,
  • Windows 7 Password Recovery Tool Download – aplikacja pozwala odzyskać utracone hasło do Windows 7, umożliwia także stworzenie nośnika do odzyskiwania hasła (np. w formie bootowalnej płyty CD / DVD).

Łamanie hasła Windows nie jest jednak łatwe i wymaga znajomości komputera oraz oprogramowania komputerowego. Nie istnieje program do łamania haseł Windows, który pomoże nam odkryć hasło za jednym kliknięciem.

Jeśli zapomnieliśmy hasło do naszego konta użytkownika w systemie Windows, bądź też musimy dostać się do komputera osoby, której obecnie nie ma, ale mamy fizyczny dostęp do komputera możemy wyzerować hasło w systemach Windows XP/Vista/7/8 także za pomocą programu Office NT Password & Registry Editor. Po ściągnięciu i rozpakowaniu programu nagrywamy obraz na płytę (jeżeli ściągnęliśmy obraz ISO, korzystamy np. z Nero). Następnie wybieramy z menu zakładkę Nagrywarka | Nagraj plik obrazu i wskazujemy ścieżkę do naszego ściągniętego i rozpakowanego programu .iso. Jeżeli natomiast ściągnęliśmy wersję na dyskietkę to po rozpakowaniu zipa, klikamy dwa razy na plik install.bat. Po nagraniu programu uruchamiamy komputer z płyty/dyskietki. W zależności od płyty głównej  przestawiamy w biosie na bootowanie z CDROM/DVD (First Boot Device | CDROM lub DVD).

Jeżeli wszystko zrobiliśmy prawidłowo, ujrzymy ekran, w którym będzie można wybrać partycję z zainstalowanym systemem Windows. Następnie klikamy w kolejnym kroku domyślną opcję, czyli Zerowanie hasła windows. Jeżeli chcemy w dalszym ciągu wyzerować/usunąć hasło zaznaczamy opcję 1. Jeżeli chcemy wyzerować hasło jakiegoś innego użytkownika, musimy przełączyć się na niego, następnie postępujemy zgodnie z opisem. Domyślnie jest zerowane hasło Administratora. Po wybraniu odpowiedniego usera/administratora, którego hasło do Windows chcemy wyzerować, klikamy enter. Postępujemy zgodnie z instrukcją Clear (blank) user password i zatwierdzamy enterem. Na koniec widzimy satysfakcjonujący nas komunikat Password cleared! Wychodzimy kolejno z okien programu. Klikamy ! (czyli shift +1), a następnie przycisk q i potwierdzamy zmiany y. Jeżeli coś poszło nie tak możemy zacząć zabawę od początku, wybierając y. Natomiast jeżeli wszystko przebiegło po naszej myśli, wybieramy n. Po wyjęciu płyty i ponownym  uruchomieniu komputera hasło użytkownika, które przed chwilą zerowaliśmy będzie puste.

UWAGA: Łamanie hasła Windows XP, zmiana hasła Windows 7, a także usuwanie hasła Windows 8 skutkuje tym, że osoba, która dotychczas korzystała z konta na komputerze, utraci do niego dostęp. Nie należy tego robić bez jej wiedzy!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Łamanie, zerowanie hasła Windows" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Łamanie, zerowanie hasła Windows" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania