DZIAŁY

DIY to ostatni krzyk mody. Jak przygotować piękne dekoracje świąteczne w stylu zrób to sam i upiększyć przestrzeń mieszkania lub domu? Co będzie potrzebne do twórczej i kreatywnej pracy? Zapraszamy do lektury!

Dekoracje świąteczne z drewna [Zrób to sam]

Aby wykonać pomysłowe dekoracje świąteczne [Zrób to sam], nie potrzebujesz wielu przedmiotów. Jeśli lubisz zabawy z drewnem, możesz przygotować kilka desek, pomalować je na różne kolory i połączyć ze sobą, w kolejności od największej do najmniejszej, na kształt choinki. Deski wbijaj stopniowo na jedną dłuższą, która będzie stanowić stelaż. Górę choinki ozdób własnoręcznie wykonaną drewnianą gwiazdą, podoklejaj do niej guziki, prawdziwe bombki lub pozawieszaj lampki i gotowe! Piękne drewniane dekoracje świąteczne do ogrodu w stylu zrób to sam gotowe!

Inny pomysł na wykonanie ozdób z drewna to połączenie ze sobą pniaków różnej grubości tak, by przypominały renifery i postawienie ich w ogródku. Do pniaków możesz dokręcić gałęzie przypominające rogi oraz dolepić filcowe oczy. Na samym końcu pniaków, które stanowią głowę renifera, można dopiąć czerwoną bombkę – charakterystyczny czerwony nosek.

Z drewna możesz zrobić także oryginalny świecznik, wystarczy połączyć ze sobą cienkie gałązki i skleić je koncentrycznie, tak, by w środku zostawić przestrzeń wprost dopasowaną do świeczki. Uważaj jednak, by w trakcie palenia się lampioniku wraz z nim nie spaliła się jego drewniana osłonka!

Dekoracje świąteczne [Zrób to sam] – ciekawe pomysły na wieńce

Świąteczny wieniec niekoniecznie musi być wykonany z gałęzi drzew iglastych. Można wyjść z tym pomysłem dalej i stworzyć coś unikatowego! Piękny wieniec możesz wykonać z kilkudziesięciu mniejszych bombek, okrągłych kolorowych włóczek, dekoracyjnych kokardek i jemioły, a nawet z… korków po winie! Korki ozdób czerwonymi koralikami i złotymi tasiemkami oraz bombkami, by nadać im wyjątkowy charakter. Taka ozdoba przyciągnie wzrok wszystkich gości, a jej pomysłowe wykonanie na pewno zaimponuje!

Jeśli lubisz proekologiczne rozwiązania, możesz przygotować wieniec tradycyjnie z gałęzi iglaków i szyszek, ale w jego centrum umieścić widowiskową postać renifera z kartonu. Przygotowanie takiego popiersia renifera będzie wymagało sporo czasu i pracy, ale efekt będzie oszałamiający! Nosek renifera możesz pomalować na czerwono, a u szyi powiesić mu elegancki czerwony sznurek lub łańcuszek.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Dekoracje świąteczne [Zrób to sam]" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Dekoracje świąteczne [Zrób to sam]" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania