DZIAŁY

WordPress przoduje, jeżeli chodzi o pozycjonowanie. Już sam w sobie potrafi dać zadowalające efekty, lecz istnieje kilka prostych sposób na wykorzystanie jego całego potencjału i uzyskanie lepszych wyników.

Prostota i minimalizm

W internecie jest tyle możliwości działania i dopieszczenia stron pod względem graficznym, że bardzo łatwo jest o przesadę. Ta z kolei ma skutek zupełnie odwrotny od zamierzonego i potrafi zniechęcić niejednego użytkownika.

Dlatego tak ważne jest, żeby dobrze napisać kod XHTML/CSS szablonu bloga. Właśnie w tym momencie należy uważać, aby nie przesadzić z ilością zastosowanych znaczników. Pamiętaj o oddzielaniu styli CSS od kodu XHTML, znaczników XHTML używaj zgodnie z ich zastosowaniem. To pomoże uniknąć chaosu oraz dezorganizacji.

WordPress i domena

Kolejna rzecz, która pozytywnie wpłynie na wyniki pozycjonowania WordPress to przekierowanie domeny, która ma wersję www na tę bez, a także odwrotnie. To zależy od tego, która z dwóch wersji w pierwszej kolejności została poddana indeksowaniu przez Google. To działanie pozwoli na uniknięcie powtarzania się treści. Jednak bez obaw, WordPress jako bardzo intuicyjnym oraz dobrze rozbudowanym narzędziem, które umożliwia zadbanie o takie detale w prosty sposób.

Wystarczy samodzielnie wybrać preferowaną wersję w panelu, a wówczas w sposób automatyczny stworzy się przekierowanie. Nie trzeba wobec tego ingerować w kod strony i można załatwić sprawę błyskawicznie!

Treść przede wszystkim

Decydując się na prowadzenie bloga lub założenie profesjonalnej strony internetowej należy pamiętać o najważniejszym, że jest przeznaczona dla ludzi. Treści muszą więc być ciekawe oraz przyjemne w odbiorze. Kluczowe są zatem teksty wstawiane w meta description, których często się nie docenia.

Opis nie wpływa może na pozycjonowanie strony, ale chodzi o preferencje użytkowników, którzy często czytają wyłącznie jego. Dobrze napisany potrafi zachęcić i sprowokować drugą osobę do kliknięcia strony i zapoznanie się z nią. Należy więc zawrzeć w opisie jak najwięcej ciekawych informacji, lecz limit znaków to 150, co stanowi dodatkowy problem. Tutaj sprawdzi się naprawdę dobry copywriter albo inna osoba, która ma talent do pisania i przekazywania treści.

Szybkość, szybkość, szybkość

Chcesz szybko wypozycjonować WordPressa? Zadbaj o jego szybkie… wczytywanie! Tak, czas ładowania strony internetowej to jeden z ważniejszych czynników rankingowych dla Google, zatem koniecznie sprawdź jak szybko ładuje się Twój WordPress korzystając z darmowych narzędzi Google takich jak Google PageSpeed Insights.

Co zrobić, gdy Twoja strona działa wolno? Zmień swój hosting na nowoczesny, oparty o dyski SSD, włącz cache strony (poprzez darmowe lub płatne wtyczki WordPress) oraz koniecznie zmniejsz wagę swoich zdjęć! Tych kilka prostych kroków pomoże Ci przyśpieszyć i wypozycjonować WordPressa.

Krótko o nagłówkach

Ostatni i zarazem najprostszy sposób na zoptymalizowanie WordPress to odpowiednie wykorzystanie nagłówków h1 oraz h2. Nie da się ukryć, że są to najważniejsze treści na stronie, które szczególnie rzucają się w oczy. Warto więc zawrzeć w nich słowa kluczowe, jednak należy pamiętać, żeby z nimi przesadzać. Zbyt wielki przesyt spowoduje działania odwrotne od zamierzonych i zostanie odebrany przez roboty Google jako spadek tych słów w wyszukiwarce.

Możesz także zlecić pozycjonowanie firmie, która specjalizuje się zarówno tworzeniu stron opartych o WordPressa jak i prowadzeniu kampanii SEO/SEM. Dowiedz się więcej o ofercie na pozycjonowanie WordPressa lub odwiedź stronę firmy Sirius Pro.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak wypozycjonować stronę WordPress" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak wypozycjonować stronę WordPress" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania