DZIAŁY

DIY to najlepsza technika na kreatywne wykorzystanie zalegających w szafie i w szufladach rzeczy oraz rozwijanie zdolności twórczych. Jak wykonać ozdoby wielkanocne zrób to sam i cieszyć się pięknymi ręcznie wykonanymi rzeczami w domowej przestrzeni? Podpowiadamy!

Ozdoby wielkanocne zrób to sam z drewna

Rzeźbienie w drewnie to jedno z ciekawszych, kreatywnych i przydatnych hobby. Ozdoby wielkanocne zrób to sam z drewna możesz wykonać w prosty sposób, z pomocą dłutka, szlifierki, młotka i gwoździ oraz piłki do drewna!

Co można wykonać z drewna? Na przykład wielkanocne zajączki – wystarczy wykorzystać grubsze pniaki i umiejętnie je ze sobą połączyć, by imitowały ciałko zajączka, a następnie udekorować elementami filcowymi i dolepić mu uszy. Kilka zajączków to urocza dekoracja, nie tylko w ogrodzie, ale i w domu.

Drewniane ozdoby możesz dodatkowo obwiesić lampkami świątecznymi, by cieszyły oko także nocą. Pamiętaj, by twory z drewna oszlifować i polakierować, na wypadek, gdyby ktoś zauroczony ich pięknem chciał je pogłaskać!

Ozdoby wielkanocne zrób to sam ze słoików

Aby wykonać ozdoby wielkanocne zrób to sam, możesz wykorzystać niepotrzebne słoiki. Wystarczy napisać do nich kolorowego żwirku, wypełnić je materiałowymi jajeczkami i zieloną bibułą i obkleić ich górę dekoracyjnymi kokardkami by uzyskać piękne ozdoby. W podobny sposób możesz wykorzystać stary wazon lub akwarium – w środku możesz umieścić pluszowe zajączki, trawę z bibuły i kolorowe draże, by nadać ozdobie wyjątkowy charakter!

Wielkanocne niezwykłe pisanki

Wielkanocne pisanki wcale nie muszą być zwyczajne. Spróbuj wykonać pisanki z muliny lub dodać do nich papierowe ozdoby, by nadać im wyjątkowy charakter! Wydmuszki możesz udekorować papierowymi oczkami, łapkami i Dziubkami, by zamiast pisanek na wielkanocnym stole panoszyły się kurczaczki, zajączki i baranki. Taki mały drobiazg sprawi, że Twoje dekoracje będą naprawdę wyjątkowe, a zrobienie ich przysporzy wiele frajdy całej rodzinie!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Ozdoby wielkanocne [Zrób to sam]" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Ozdoby wielkanocne [Zrób to sam]" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania