DZIAŁY

DIY to nie tylko najnowszy trend, to także kreatywny sposób na wykorzystanie niepotrzebnych przedmiotów i upiększenie nimi domowej przestrzeni. Jak wykorzystać potencjał DIY w przygotowaniach do Świąt? Podpowiadamy i inspirujemy, jak wykonać ozdoby świąteczne DIY!

Ozdoby świąteczne zrób to sam dla domu z ogrodem

Ciekawym pomysłem na wykorzystanie przestrzeni domowego ogrodu i… starego płotu jest wykorzystanie desek jako ozdoby. Ozdoby świąteczne zrób to sam możesz wykonać, korzystając z kilku desek. Wystarczy je pociąć do odpowiednich rozmiarów – na przykład podzielić na trzy prostokąty i złączyć ze sobą odpowiednio (na kształt prezentu świątecznego), a następnie pomalować tak, by wyraźnie odznaczał się prezent i wstążka prezentowa. Gotowe drewniane prezenty możesz przykręcić lub przywiązać do płotu, by zakryć w nim dziury i brzydkie miejsca.

Ozdoby świąteczne zrób to sam z lampek po winie

Jeśli nie szkoda Ci lampek po winie, w prosty sposób możesz zrobić z nich piękne ozdoby świąteczne „zrób to sam”. Lampki wystarczy obrokatować lub pomalować specjalnymi farbkami do szkła i odwrócić do góry nogami. Możesz do nich dokleić wstążki, kokardki, materiałowe oczy i uszy i wykonać cały szereg leśnych, świątecznych zwierzątek!

Świąteczne dekoracje ze starego akwarium

Jeśli w piwnicy lub na strychu zalegają u Ciebie stare akwaria – kule, z nich również możesz wykonać piękne ozdoby! Wystarczy do kuli nasypać styropianowych kuleczek oraz włożyć do środka świąteczne pluszaki, zabawki dla dzieci, gwiazdki i choinki, by nadać jej wyjątkowy charakter. Na większą kulę możesz nałożyć mniejszą i również wypełnić jej zawartość, a na nią dać jeszcze mniejszą. Dołóż do tego elegancki kapelusik na samą górę i voila – właśnie wykonałeś pomysłowego bałwanka z akwarium!

Świąteczna dekoracja z… japonek

Ciekawy pomysł na dekoracje polega na wykorzystaniu zwykłych klapek – japonek. Japonki (najlepiej w zimowych kolorach – białe i jasnoniebieskie) należy złączyć ze sobą tylnymi częściami na kształt rozpościerającego się kwiatu. W ich centrum możesz dokleić świątecznego bałwanka, śnieżynkę lub choinkę, by uzyskać ciekawy efekt. Możesz również dodać lampki choinkowe.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Ozdoby świąteczne [Zrób to sam]" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Ozdoby świąteczne [Zrób to sam]" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania