DZIAŁY

Tatuaże za uchem od kilku lat są popularnym miejscem na pierwszą dziarę zwłaszcza u kobiet. Szybko się je wykonuje, są dyskretne, a ich koszt nie przekracza 300 złotych. Jeśli planujesz wykonać sobie tatuaż za uchem zobacz co musisz o nim wiedzieć w tym poradniku.

Czy tatuaż za bardzo uchem boli?

Jeśli do Twoich uszu kiedyś dotarła informacja, że tatuaż za uchem bardzo boli to musimy Cię zasmucić, ale zdecydowanie tak jest. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka, więc każdy ruch wbijania igły jest intensywnie odczuwalny. Poza tym ucho jak i przestrzeń wokół niego znajduję się w czaszce, dlatego osoba będzie czuć każdą występującą wibracje. W tym obszarze, również znajduję się mnóstwo zakończeń nerwowych, więc ból będzie znacznie większy niż w przypadku tatuowania brzucha. Co ciekawe sam hałas może powodować ból. Tyczy się to przeważnie osób, które cierpią na dolegliwości związane z nadwrażliwością na dźwięki. Ból ten często jest bardziej odczuwalny dla tych osób, niż same wbijanie igły pod skórę.

Z tych powód tatuaż za uchem określany jest jako jedne z najbardziej bolących miejsc.

Tatuaż za uchem – jak się do niego przygotować?

Do wydziarania sobie miejsca za uchem należy przygotować się tak samo jak w innych przypadkach. Jest to ingerencja w tkankę ciała, więc zasady dbania o tatuaż za uchem przed i po zabiegu jest bardzo istotne.

  1. Zalecane jest przyjść na tatuowanie wypoczętym i zregenerowanym, ponieważ zmęczenie wpływa na większe odczuwanie bólu. Dobrze się wyśpij przed sesją!
  2. Nie idź na tatuaż za uchem nic nie jedząc. Zjedz coś odżywczego, a jeśli nie miałeś/miałaś czasu kup sobie kilka batonów, które można zjeść przed sesją lub w trakcie przerw.
  3. Nie pij alkoholu dwa dni przed tatuowaniem, jak również 2 dni po zabiegu. Może to negatywnie wpłynąć na przyjęcie się tuszu.

Jak należy dbać o tatuaż za uchem po zabiegu?

Po powrocie do domu po 3 godzinach od tatuowania należy ściągnąć folię, która została nam założona. I następnie przemyć miejsce letnią wodą z dedykowanym delikatnym mydłem lub żelem do tatuażów. Tak oczyszczone miejsce najlepiej osuszyć jednorazowym papierowym ręcznikiem, ponieważ jest on bardziej higieniczny od zwykłego ręcznika. Nie trzemy świeżej dziary! Lekko przyciskamy ręcznik papierowy do skóry. Gdy nasz tatuaż za uchem jest już suchy smarujemy go maścią, która natłuścić nam to miejsce. W pierwszych 3 dniach należy kilka razy dziennie przemywać dziare. Później intensywność powinno się zminimalizować. Przez miesiąc dbanie tatuaż powinno być wykonywane ze starannością i dbałością. Przede wszystkim zastosuj się do wskazówek osoby, która będzie wykonywać tatuaż.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Tatuaż za uchem – co musisz o nim wiedzieć" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Tatuaż za uchem – co musisz o nim wiedzieć" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania