DZIAŁY

Chcesz zacząć przygodę z anime, ale nie wiesz od czego zacząć? Najlepsze filmy anime znajdziesz w naszym zestawieniu poniżej.

Mój sąsiad Totoro (となりのトトロ)

Rok premiery: 2007
Reżyseria: Hayao Miyazaki

Jeden z najbardziej popularnych filmów Studia Ghibli. Anime fantasy wyreżyserowane przez Hayao Miyazakiego wydane w 1988 roku. Akcja dzieje się w Tokorozawa w prefekturze Saitama w latach 1950. Satsuki, jej młoda siostra Mei oraz ojciec Tatsuo wprowadzają się do małej wioski. Pewnego dnia bohaterowie spotykają mistyczne stworzenia zwane Totoro. Jeśli nie oglądałeś żadnego filmu Studia Ghibli powinieneś zacząć od tej produkcji.

Ruchomyzamek Hauru (ハウルの動く城)

Rok premiery: 2005
Reżyseria: Hayao Miyazaki

Jeden z najlepiej zarabiających filmów anime w Japonii wydany w 2004 roku. Bazujący na brytyjskiej noweli napisanej przez Diana Wynne Jones zaadaptowany przez Studio Ghibli. Sophie zmienia się w 90 letnią kobietę przez klątwę tajemniczej wiedźmy. Jej przygody rozwijają się wraz z tytułowym Hauru i ruchomym zamkiem.

KowbojBebop (映画:カウボーイビバップ 天国の扉)

Rok premiery: 2001
Reżyseria: Shin’ichirō Watanabe

Wydana w 2001 roku adaptacja globalnie popularnego anime Kowboj Bebop. Akcja filmu dzieje się na marsie kilka dni przed Halloween 2071 roku gdzie ekipa Bebopa Podąża za terrorystą, który zabił aż 400 osób.

ZamekCagliostro (ルパン三世 カリオストロの城)

Rok premiery: 1979
Reżyseria: Hayao Miyazaki

Drugi film o Lupinie III i jego przygodach wydany w 1979 roku znany również jako pierwszy film reżyserowany przez Hayao Miyazakiego. Lupin III wraz z przyjacielem Daisuke Jigen kradną ogromną ilość pieniędzy z kasyna, które okazują się podróbkami. Kierują się więc do miejsca zwanego Cagliostro, które zdaje się być źródłem podrobionych banknotów, na ich drodze spotykają bohaterkę imieniem Clarisse.

GHOST IN THE SHELL (攻殻機動隊)

Rok premiery: 2005
Reżyseria: Mamoru Oshii

Ghost in the Shell to popularne anime bazujące na mandze napisanej przez Masamune Shiro.Reżyserowany przez jednego z najbardziej popularnych reżyserów anime MamoruOshii’ego. Akcja anime dzieje się w roku 2030 kiedy to technologia jest bardzo zaawansowana. Dział Bezpieczeństwa Publicznego 9 w tym główny członek Major Motoko Kusanagi walczy z przestępczością.

Akira (アキラ)

Rok Premiery: 1988
Reżyseria: Katsuhiro Otomo

Cyberpunkowa przygoda, będąca jednym z najbardziej znanych przykładów współczesnej japońskiej animacji, rozgrywa się w postapokaliptycznym mieście Neo-Tokio. Nastoletni chłopiec zostaje wystawiony na działanie tajemniczego źródła energii i rozwija moc telekinetyczną, która stawia go w centrum konfliktu, który może zniszczyć świat. Ciekawostką jest, że produkcja przewidziała, że Tokio będzie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku co nadało jej dodatkowego rozgłosu.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Najlepsze filmy Anime – od czego zacząć przygodę z gatunkiem?    " nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Najlepsze filmy Anime – od czego zacząć przygodę z gatunkiem?    " należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania