DZIAŁY

Interesuje Cię dodawanie stron WordPress? Krok po kroku pokażemy Ci, jak dodać nową stronę oraz podstrony i edytować menu strony firmowego bloga w WordPress. Zapraszamy do lektury!

Dodawanie stron WordPress krok po kroku – czym są strony, wpisy i podstrony?

Strony to statyczne treści, w ten sposób najczęściej publikuje się stałe, rzadko aktualizowane informacje. Wpis to formatka do wprowadzania treści dynamicznej. Wpisy są publikowane chronologicznie i mogą być ze sobą łączone za pomocą tagów lub kategorii. Natomiast strony mogą być na tym samym poziomie lub być ułożone na blogu w postaci drzewiastych rozgałęzień (podstron). Aby ułatwić czytelnikom nawigację i poruszanie się po witrynie, warto zamieścić w głównym menu bloga odnośniki – linki do podstron z ważną treścią.

Jakie elementy można zamieścić w postaci podstron? Są to na przykład:

  • Formularz kontaktowy
  • Najważniejsze informacje o firmie – np. w postaci zakładki „O nas”
  • Portfolio i wykonane realizacje
  • Oferta – przedstawiona w postaci graficznej lub jako odnośnik do katalogu PDF
  • Mapka z lokalizacją firmy
  • Odnośniki do zewnętrznych stron (opcjonalnie)

Dodawanie stron WordPress – krok po kroku

Dodawanie stron WordPress przypomina w dużym stopniu proces dodawania wpisów. Operację wykonujemy z poziomu panelu administratora, korzystając z zakładki Strony. Po kliknięciu na zakładkę, po stronie prawej wyświetli się sekcja zawierająca listę wszystkich utworzonych w serwisie stron.

Ekran zarządzania stronami umożliwia wykonanie wielu operacji, takich jak na przykład edycja wybranej strony, przeniesienie wybranej strony do kosza oraz masowe działania na kilku zaznaczonych stronach jednocześnie.

Jak utworzyć stronę główną w WordPress?

Aby dodać nową stronę, wystarczy na liście stron kliknąć przycisk Dodaj nową, znajdujący się na samej górze. Następnie w ekranie dodawania nowej strony, podobnie jak w sytuacji, gdy dodajemy wpisy, należy, korzystając z edytora wizualnego lub tekstowego wypełnić formularz tworzenia nowej strony.

W tym celu uzupełniamy następujące informacje:

  • Tytuł strony
  • Treść strony
  • Obrazek wyróżniający

W treści strony możemy załączyć multimedia (zdjęcia, filmy), a także odpowiednio ją sformatować. W przypadku stron statycznych najczęściej wyłącza się opcję komentowania wpisów. Gdy strona już jest gotowa, klikamy w button Opublikuj, który znajduje się w prawym górnym rogu. Stronę można edytować, korzystając z przycisku Szybka Edycja.

Dodawanie stron WordPress – edytowanie Menu

Aby opublikowana strona pojawiła się na blogu, należy ją dodać do menu. Aby przejść do edycji menu w WordPress, należy kliknąć zakładkę Wyglądw panelu administratora (przycisk na samej górze edytora) i wybrać przycisk Menu.

W panelu edycji menu możemy utworzyć nowe menu (np. o nazwie Menu główne), a następnie zarządzać jego położeniem oraz zawartością. W tym celu wchodzimy do zakładki Położenie Motywui wybieramy odpowiednią opcję. Następnie należy przejść do zakładki Stronyi wybrać elementy, które mają się znaleźć w menu głównym.

Za każdym razem zaznaczamy stronę na liście, a następnie klikamy przycisk Dodaj do menu. W ten sposób możemy przenieść do menu odnośnik do podstrony z formularzem kontaktowym oraz odnośniki do innych wpisów statycznych odnoszących się do działalności firmy. Bloki podstron można dowolnie przemieszczać i ustawiać według pożądanej kolejności. Po dokonaniu edycji klikamy na przycisk Zapisz Menu.

Dodawanie stron WordPress – jak dodać linki do zewnętrznych stron do Menu?

Aby dodać do menu głównego linki do zewnętrznych stron, należy przejść do zakładki Odnośnikii wpisać adres URL strony, do której chcemy dodać link. Odnośniki te można dowolnie przemieszczać, przeciągając je myszką, a nawet tworzyć zagnieżdżone pozycje. Po dokonaniu żądanych modyfikacji klikamy na przycisk Zapisz Menu i odświeżamy wygląd głównej strony.

Przeczytaj także poradnik i jak dodać podstronę WordPress.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Dodawanie podstron WordPress krok po kroku" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Dodawanie podstron WordPress krok po kroku" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania