DZIAŁY

Nie ma wątpliwości, że budowanie gamingowego PC jest dużo droższe od zakupu konsoli, szczególnie jeśli chodzi o sprzęt, który ma przetrwać całą generację. Koszt początkowy jest jednak równoważony przez tańsze gry – tylko gdzie je dostać najtaniej? Poniżej lista kilku sposobów, dzięki którym otrzymasz gry taniej lub za darmo.

Jak oszczędzać na grach? Wyprzedaż Steam

Wyprzedaż na platformie Steam to jeden z najpopularniejszych sposobów zdobycia gier po tańszej cenie – niektórzy wydawcy oferują nawet do -90% na swoje flagowe tytuły. Sezon wyprzedaży można łatwo przewidzieć biorąc pod uwagę ubiegłe lata.

  • Steam Spring Sale – koniec maja
  • Steam Summer Sale – koniec czerwca
  • Steam Autumn Sale – koniec listopada
  • Steam Winter Sale – koniec grudnia

Wyprzedaże odbywają się również w Black Friday i Halloween.

Jak oszczędzać na grach?  Humble bundle

Humble Bundle oferuje pakiety multimediów po okazyjnych cenach przy okazji umożliwiając rozdysponowanie środków do twórców gier, twórców platformy i organizacje charytatywne. Seria pakietów oryginalnie obejmowała jedynie gry jednak dziś dostępnych jest więcej kategorii takich jak albumy muzyczne, ebooki i filmy. Sprzedaż i dystrybucja odbywa się online. Platforma umożliwia także wybór ceny przez kupującego. To jeden z najbardziej pozytywnych sposobów otrzymywania gier.

Jak oszczędzać na grach?  Epic Games Store

O pojawieniu się Epic Games Store na rynku platform dystrybucji było głośno, ale zdecydowanie głośniej jest o grach,które można zdobyć w ramach cotygodniowego darmowego prezentu od studia. Dzięki Epic Games Store bardzo szybko zbudujesz pokaźną bibliotekę gier. W poprzednich darmowych tygodniach pojawiły się takie gry jak GTA V, Hitman, Borderlands 2,Sid Meier’s Civilization VI i wiele, wiele innych (w tym tytuły indie).

Jak oszczędzać na grach? Platforma G2A

G2A.com <http://g2a.com/> to platforma sprzedażowa specjalizująca się głównie w grach komputerowych. Na platformie jest ponad 450000 sprzedawców i około 19 milionów kupujących dzięki czemu gry osiągają bardzo dobre ceny. G2A nie kupuje ani nie sprzedaje samodzielnie kluczy jedynie jest pośrednikiem w transakcji. Platforma oferuje również wiele innych ciekawych produktów jak np. LootBoxy z grami czy różne gadżety i akcesoria dla graczy.

Jak oszczędzać na grach?  Platfroma GOG.com

Jeśli jesteś entuzjastą starych gier lub cenisz sobie niezależność kupowanych przez ciebie tytułów to GOG jest sklepem właśnie dla ciebie. Należąca do CD Projektu platforma wyróżnia się swoim wyjątkowym podejściem do sprzedawania gier – tytuły nie zawierają zabezpieczeń DRM. Do gier dołączane są również interesujące dodatki takie jak tapety, materiały graficzne i filmowe, instrukcje czy oryginalne ścieżki dźwiękowe. Jeśli zdecydujesz się na grę w pełnej cenie lub skusisz się na jedną z wielu proponowanych promocji, pewnym jest, że otrzymasz więcej niż oferuje konkurencja.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak oszczędzać na grach komputerowych?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak oszczędzać na grach komputerowych?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania