DZIAŁY

W tym poradniku podpowiemy Ci jak poukładać w szafie, by zawsze był w niej porządek. A to czego najczęściej używasz w zasięgu ręki. Odpowiednia organizacja w szafie pozwala utrzymać czystość i schludny wygląd.

Podstawowe zasady układania w szafach

Zanim zaczniemy od kluczowych porad utrzymywania porządku w szafie przybliżymy Ci podstawowe zasady, które powinny być przez Ciebie przestrzegane codziennie.

  • Wszystkie Twoje ubrania dziel na pory roku.
  • Ubrania, które najtrudniej się składa (bluzy, koszule, swetry, kurtki, sukienki) zawsze wieszaj na wieszakach.
  • Wszystkie swoje szafy przeglądaj regularnie.
  • W szufladach umieść akcesoria. Najlepiej, gdy będą one w pudełkach.
  • Sortuj ubrania według koloru, a także rodzaju.,/li>
  • Rzeczy, które używasz na codzień miej w zasięgu ręki. Te, które używasz rzadziej lepiej, gdy będą na wyższych półkach.

Jak poukładać w szafie? Krok po kroku

Sekretem dobrze zorganizowanej szafy to odpowiednia segregacja ubrań oraz wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni. Poniżej znajdziesz krok po kroku jak poukładać w szafie!

  1. Po pierwsze rozplanuj przestrzeń, w której będziesz przechowywa ubrania. Możesz wyrysować sobie plan na kartce papieru, ale zanim to zrobisz wyjmij wszystkie rzeczy znajdujące się w szafie. Podziel je na grupy noszone: najczęściej, najrzadziej i wcale. Ostatnią grupę oddaj koleżankom lub sprzedaj. W taki oto sposób możesz łatwo ocenić i wydzielić przestrzeń w szafie.
  2. Drugim krokiem będzie segregacja ubrań, które zostawiasz w swojej garderobie. Na półce poukładaj ubrania względem długości rękawa oraz nogawki. Będzie Ci zdecydowanie łatwiej dopasować ubranie względem panującej pogody na zewnątrz, a także danego outfit’u.
  3. Trzecim krokiem jest powieszenie ubrań na wieszakach, których nie da się estetycznie poskładać. Jeśli w Twojej szafie masz dwa drążki to ubrania dopasuj do wielkości przestrzeni. Sukienki czy dłuższe płaszcze powieść na tym, który ma więcej przestrzeni na długość. Natomiast wszystkie krótkie swetry czy bluzy na drążku niskim.
  4. Piątym krokiem będzie bielizna, a także skarpetki. Umieść je w pojemnikach do przechowywania, które będą wydzielać Ci strefy w szufladach. Wszystko będziesz mieć na widoku.

Jest chodzi o jakiekolwiek akcesoria (paski, torebki, szaliki) to też najlepiej zastosować opisane pudełka.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak poukładać w szafie" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak poukładać w szafie" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania