DZIAŁY

Dekoracje na Boże Narodzenie wcale nie muszą być kupowane za duże pieniądze. Zaangażuj całą rodzinę do wspólnej zabawy i przygotujcie dekoracje na Boże Narodzenie [Zrób to sam]! Jak je wykonać? Czego będziecie potrzebować? Zapraszamy do lektury!

Dekoracje na Boże Narodzenie [Zrób to sam] z fragmentów mebli

Jeśli masz niepotrzebne lub połamane nóżki meblowe, lub balustrady, zwłaszcza w kolorze białym, to możesz je wykorzystać jako piękne stojaki – ozdoby. Wystarczy je ozdobić czarnym filcem i przystroić ubrankami dla dzieci, by uzyskać urocze, zimowe bałwanki.

Dekoracje na Boże Narodzenie [Zrób to sam] z wazonu

Przepiękną i klimatyczną ozdobą każdego domu są świąteczne latarenki i lampiony. Taki lampion możesz wykonać na przykład z wazonu. Wystarczy oprószyć wazon sztucznym śniegiem lub przykryć go ażurowym materiałem, obwiązać kokardką i namalować na nim farbką do szkła świąteczne motywy, by cieszyć się piękną ozdobą.

Bałwanki z białych opakowań po farbie

Jeśli masz w domu niepotrzebne białe wiaderka, na przykład po farbie lub po masie sernikowej, możesz z nich wykonać dekoracje na Boże Narodzenie „zrób to sam”. Wiaderka wystarczy odwrócić do góry nogami, okleić białą bibułą i ozdobić kolorowymi materiałami, by stworzyć z nich bałwanki, aniołki, a nawet reniferki! Łącz ze sobą cukierkowe kolory i baw się pomysłami, by stworzyć niepowtarzalne ozdoby dla swojego domu!

Lampiony – bałwanki możesz wykonać też z plastikowych kubeczków. Wystarczy złączyć je sobą tylnymi częściami w sposób koncentryczny i stopniowo budować moduły kubeczkowej rzeźby. Z kubeczków możesz wykonać wyjątkowe białe i transparentne bałwanki!

Zjeżdżalnia ze schodowej poręczy

Dekoracje na Boże Narodzenie [Zrób to sam] to nie tylko wieńce, czy rzeźby. Warto udekorować również poręcz schodów. Najprostszym sposobem będzie powieszenie na niej lampek, ale możesz pójść dalej i udekorować ją unikatowo. Wystarczy przykleić wzdłuż poręczy duże ilości białej waty lub gazy, by stworzyć ośnieżoną zjeżdżalnię. Do waty poprzyczepiaj pluszaki, najlepiej pingwinki lub bałwanki i porozmieszczaj je tak, jakby wyglądało to na emocjonujący zjazd po lodowej zjeżdżalni!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Dekoracje na Boże Narodzenie [Zrób sam]" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Dekoracje na Boże Narodzenie [Zrób sam]" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania