DZIAŁY

DIY to ostatni krzyk mody. Co będzie potrzebne, by przygotować dekoracje wielkanocne „zrób to sam”? Z jakich materiałów skorzystać? Zapraszamy do lektury i kreatywnej pracy!

Dekoracje wielkanocne [Zrób to sam] – co będzie potrzebne do ich wykonania?

Aby przygotować dekoracje wielkanocne „zrób to sam”?, potrzebujesz niewielu materiałów. Piękne ozdoby możesz wykonać z drewna, kolorowej bibuły, szklanych słoików, muliny, drucików i kokardek. Wystarczy odrobina inwencji twórczej i trochę czasu wolnego, by stworzyć małe dzieła sztuki, które zachwycą oko i nadadzą domowej przestrzeni wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Dekoracje wielkanocne [Zrób to sam] – pokrowiec na sztućce

Aby świąteczny stół wyglądał wyjątkowo, zamiast podać sztućce zwyczajnie, zapakuj każdy komplet w… marchewkę! Pomysłowe marchewki możesz wykonać z filcu lub kolorowej bibułki. Ważne jest, by każdy komplet był zapakowany osobno i przewiązany wstążką, tak, by gości mogli je samodzielnie rozpakować przed jedzeniem.

Nie tylko pisanki!

Wielkanocne dekoracje to nie tylko pisanki. Z wydmuszek możesz wykonać wiele ciekawych ozdób. Możesz do nich dokleić mini nóżki, dziubki i oczka i stworzyć z nich małe zoo, możesz także wykorzystać je jak wazony i albo umieścić w nich sztuczne kwiaty, albo nasypać do nich ziemi i zasadzić w nich rzeżuchę i inne drobne roślinki.

Pobaw się muliną

Mulina to jeden z ulubionych materiałów w sztuce DIY. Ozdoby z muliny nie są trudne do wykonania, a wywołują świetny efekt, zwłaszcza gdy są powieszone na przezroczystych nitkach lub ułożone w wielkanocnym koszyczku.

Do wykonania ozdób z muliny będziesz potrzebować:

  • Niewielkiego balonika
  • Krochmalu
  • Nożyczek
  • Szpilki
  • Sznurka

Z muliny możesz wykonać na przykład pisanki. Wystarczy nadmuchać balony, by przypominały wielkością jajko i przewiązać je sznurkiem. Nić muliny należy zanurzyć w krochmalu i stopniowo przyklejać wokół balonika, przyklejając go do powierzchni. Możesz wykorzystać dowolne kolory muliny i mieszać ze sobą barwy. Ozdobę zostawiasz powieszoną do wyschnięcia na noc. Następnego dnia przebijasz balon szpilką i usuwasz jego resztki spomiędzy sznureczków. Gotowe! Piękną pisankę z muliny możesz powiesić lub ułożyć w koszyczku.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Dekoracje wielkanocne [Zrób to sam]" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Dekoracje wielkanocne [Zrób to sam]" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania