DZIAŁY

Jak wykorzystać potencjał DIY w przygotowaniach do Świąt? Podpowiadamy i inspirujemy, jak wykonać Ozdoby Bożonarodzeniowe „zrób to sam” i upiększyć domową przestrzeń! Zapraszamy do lektury!

Ozdoby Bożonarodzeniowe [Zrób to sam] – wykorzystaj potencjał drewna!

Drewno to surowiec, w którym można bez ograniczeń rzeźbić i tworzyć piękne przedmioty do domu oraz do mieszkania. Rzeźbienie w drewnie to hobby, które coraz częściej dotyczy nie tylko mężczyzn, ale i kobiet. Jak wykonać wyjątkowe ozdoby bożonarodzeniowe z drewna? Wystarczy do tego trochę miejsca na warsztat i pakiet podstawowych narzędzi:

  • Dłutko
  • Szlifierka
  • Młotek i gwoździe
  • Piłka do drewna
  • Lakier do drewna

Z drewna możesz wykonać np. pomysłowe i urocze świąteczne bałwanki. Wystarczy pokroić pniaki w trzy grubsze plastry i złączyć je ze sobą ułożone jeden po drugim na kształt bałwanich brzuszków. Bałwanki można ozdobić wyciętymi z materiału oczami, buziami oraz wyposażyć w kapelusze i szaliczki, by nie zmarzły. Aby dodatkowo zabezpieczyć dekorację, można ją pomalować i polakierować.

Z drewna można zrobić także sympatyczne Mikołajki. Wystarczy złączyć ze sobą trzy pniaki (każdy innej długości), związać je kokardką, a ich górne części udekorować. Połowę pniaka możesz pomalować na czerwono lub zawiązać na nich czerwoną chustę na kształt mikołajowej czapki, a drugą połowę możesz pomalować na biało, żeby imitowała brodę. Pamiętaj, by pomiędzy tymi dwoma kolorami zostawić trochę przestrzeni w naturalnym kolorze drewna – to będzie twarz Twoich Mikołajków!

Wieńce Bożonarodzeniowe – baw się i komponuj!

Najpopularniejsze ozdoby Bożonarodzeniowe „zrób to sam” to wieńce. Ich przygotowanie nie jest czasochłonne, a do wykonania wystarczy kilka gałązek iglaków, druciki oraz dowolne ozdoby – bombki, kokardki, kwiatki. Ręcznie wykonane wieńce nie raz wyglądają o wiele lepiej, niż te kupowane, a satysfakcja z wykonania takiej dekoracji wspólnie z dziećmi jest ogromna!

Lampiony – bałwanki DIY

Lampiony to jedna z piękniejszych dekoracji świątecznych. Klimatyczne ozdoby bożonarodzeniowe „zrób to sam” mogą mieć postać pięknych lampionów – bałwanków. Wystarczy, że wykorzystasz niepotrzebne okrągłe szklanki lub pojemniki na świeczki i oprószysz je z zewnątrz sztucznym śniegiem, lub białą farbą w sprayu. Do środka można włożyć ogrzewacz ze świeczką, a od góry przystroić folią aluminiową i kokardką. Czarną farbą dorysuj oczy i buzie i pomysłowe bałwanki gotowe! Taka dekoracja na pewno rozświetli domową przestrzeń!

Piękne lampiony – dekoracje możesz wykonać również z pomarańczy. Wystarczy je przekroić na pół, tak, by w środku można było zamieścić świeczkę, a ich brzegi powykrawać w gwiazdki i powbijać goździki. Proste, prawda?

Niniejszy poradnik pod tytułem "Ozdoby Bożonarodzeniowe [Zrób to sam]" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Ozdoby Bożonarodzeniowe [Zrób to sam]" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania