DZIAŁY

Lubisz DIY? Pasjonują Cię gadżety i dodatki do ubrań wykonane w myśl idei Do-It-Yourself? Podpowiemy Ci, krok po kroku, jak zrobić kotylion na wyjątkowe imprezy, takie jak studniówka, parapetówka, cocktail party, czy wesele. Zapraszamy do lektury!

Jak zrobić kotylion? Co to takiego?

Kotyliony stanowiły kiedyś nieodłączny dodatek do ubrań na wyjątkowe okazje. Zakładało się je na bale maturalne, komersy oraz wesela, a także na wybory Miss i Misterów. Dziś ozdoby te nie są już takie modne, ale wciąż wiele kobiet chętnie je zakłada na rękę lub przypina do sukienki, zwłaszcza do stylizacji typu retro. Kotyliony pojawiają się na studniówkach, wieczorach panieńskich oraz weselnych przyjęciach.  Panowie także noszą kotyliony – można je przyczepić do koszuli i nosić na różne ważne okazje oraz uroczystości.

Jak zrobić kotylion? Możesz wykorzystać do tego sztuczne satynowe kwiatki oraz inne dodatki, takie jak tasiemki i wstążki. Ozdoby przyczepiasz do wstążki klejem na ciepło, a z tyłu możesz przyczepić agrafkę.

Czego potrzebujesz, by wykonać duży kotylion DIY?

Jak zrobić kotylion ze wstążek? Będziesz potrzebować następujących artykułów:

  • Dwustronna taśma klejąca
  • Dwie wstążki, na przykład czerwona i biała
  • Blok techniczny
  • Nożyczki
  • Nożyk do tapet

Jak zrobić kotylion?

Z papieru technicznego wycinamy dwa okręgi (pierwszy o średnicy 7,5 cm i szerokości 2 cm oraz drugi o średnicy 5,5 cm i szerokości 1,5 cm) oraz koło 9 (o średnicy równej 3 cm). Podobne okręgi oraz koło wycinamy z taśmy dwustronnej, a następnie przyklejamy ją do papieru.

Następny krok to oklejenie okręgów wstążkami, zaczynamy od czerwonej i owijamy nią większy okrąg. Podobnie postępujemy z białą wstążką, którą owijamy mniejszy okrąg oraz środkowe koło. Końce obu wstążek należy przykleić pod spodem.

Ostatni krok to wycięcie dwóch pasków – „skrzydełek” kotylionu i przylepienie ich od spodniej strony do kółek, po stronie prawej tradycyjnie powinna się znaleźć biała wstążka.

UWAGA: Końcówki wstążki warto przypalić zapalniczką lub pomalować bezbarwnym lakierem, by się nie strzępiły.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zrobić kotylion na uroczystość lub imprezę?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zrobić kotylion na uroczystość lub imprezę?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania