DZIAŁY

Któż nie chciałby mieć pięknych, gęstych włosów? Nie wszyscy jednak mają to szczęście. Wielu z nas zmaga się z problemem rzadkich lub nadmiernie wypadających włosów. Czasami to też łysienie czy powiększające się zakola. Na szczęście jest coraz więcej zabiegów, które mogą temu zaradzić. Dobrym przykładem jest przeszczep włosów Smart Graft, który wykonują specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie. Jeśli zatem chcesz móc cieszyć się pięknymi włosami, dowiedz się o nim więcej!

Problemy z włosami dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wypadające i rzadkie włosy skutecznie mogą zabierać pewność siebie i zadowolenie z własnego wyglądu czy wręcz wprawiać w kompleksy. Dlatego, jeśli istnieje możliwość zajęcia się problemem, warto przyjrzeć jej się bliżej. Idąc jednak tropem trudności, może to być także np. problem z brakiem owłosienia w miejscach, w których znajdują się blizny, ale też ubytki w brwiach, brodzie czy rzęsach. Mogą to być zakola, łysienie pourazowe czy też łysienie androgenowe.

Co ważne, chociaż androgeny kojarzą się przede wszystkim z mężczyznami, to łysienie androgenowe może dotknąć zarówno panów, jak i panie, u których androgeny także występują (chociaż w znacznie mniejszych ilościach). Choroba ta opiera się na nadmiernej wrażliwości mieszków włosowych na wspomniane hormony. Przeważnie stoją za nią właśnie zaburzenia hormonalne, ale też skłonności genetyczne. Wszystko to podkreśla, jak zróżnicowane mogą być problemy z włosami i stanem skóry w miejscu, które chcielibyśmy poddać zabiegowi. Dlatego tak ważne jest indywidualne podejście do każdego przypadku.

Pomocna dłoń

Na wszystkie wymienione tu problemy można znaleźć sposób. Metodą, która sprawdza się bardzo dobrze, jest przeszczep włosów Smart Graft. Przede wszystkim jest niezwykle efektywny, bo przeżywalność cebulek włosów pobranych do przeszczepu sięga nawet 98 procent. To wielokrotnie więcej niż w przypadku starszych metod. Skąd wynika taka różnica? Przede wszystkim ze sposobu, w jaki przechowywane i przekazywane są pobrane włosy. To sterylny system, w którym utrzymywana jest optymalna dla włosów temperatura, czyli 6-7 °C. Dodatkowo regulowany jest też poziom nawilżenia włosów – warunki idealne.

Efekt jest niezwykle naturalny, a linia przeszczepionych włosów nie odznacza się, co podkreślają eksperci z warszawskiej Kliniki Miracki, którzy wykonują zabieg Smart Graft. Dzieje się tak dzięki możliwości dostosowania urządzenia, szerokiemu zestawowi głowic oraz szansie na wykonanie zabiegu z ogromną precyzją. Można zatem w dowolny sposób wyprofilować fryzurę. Nowoczesna technologia pozwala też na to, aby była to terapia jak najmniej inwazyjna i sprawiająca jak najmniej bólu.

Włosy na wagę złota

No dobrze, ale co z efektami? Jeśli przede wszystkim zastanawiasz się właśnie nad tym, to warto podkreślić, jak ważne jest naturalne tempo wzrostu włosa i prawidłowe przejście przez wszystkie jego fazy. Proces rozpoczynający wzrost nowego włosa trwa około 2-3 miesięcy i po takim też czasie można dostrzec już pierwsze efekty zabiegu. Przeszczepione włosy rosną w naturalnym tempie – wszystko w zgodzie z tempem organizmu.

Być może jeszcze kilka lat temu tego typu zabiegi wydawały się fanaberią. Dziś na szczęście coraz więcej osób pozwala sobie właśnie na tego typu troskę o siebie, która może znacząco poprawić jakość życia. Czasami nawet mały szczegół może powodować duże trudności. Chyba nikt z nas nie chce ich sobie dokładać, skoro skuteczna pomoc jest na wyciągnięcie ręki?

Niniejszy poradnik pod tytułem "Walcząc o każdy włos – przeszczep włosów Smart Graft" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Walcząc o każdy włos – przeszczep włosów Smart Graft" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania