DZIAŁY

Jedną z podstawowych czynności pielęgnacyjnych obok mycia zębów i twarzy jest pielęgnacja włosów. Szukamy odpowiednich kosmetyków i metod, które pozwolą nam uzyskać najlepszy efekt. Niestety nie zawsze z pozytywnym skutkiem. Dlaczego? Ponieważ zapominamy o najważniejszych zasadach, od których nigdy nie wolno odchodzić. Sprawdź, czy na pewno wiesz, co robić.

Jak często myć włosy? Pytanie klucz!

Zastanawiasz się: jak często myć włosy? Najlepiej robić to co drugi dzień, minimum 2-3 razy w tygodniu. Wtedy poświęcamy trochę więcej czasu na pielęgnację, która nie powinna ograniczać się tylko i wyłącznie do nałożenia szamponu oraz spłukania go prysznicem. Nie można robić tego w pośpiechu. Tu liczy się dokładność i odpowiednia technika. Podczas mycia odchylamy głowę do tyłu i przez kilka minut wmasowujemy kosmetyk w skórę głowy i włosy. Całość potem skrupulatnie spłukujemy – tak, by na włosach nie zostały żadne resztki produktów.

Od czego zacząć? Jaka metoda jest właściwa?

Zanim umyjesz włosy, zadbaj o to, aby je dokładnie rozczesać. Podczas tych czynności usuniesz zanieczyszczenia, dodatkowo sprawisz – co szczególnie ważne przy długich pasmach – że będą się zdecydowanie mniej plątały.

Mycie głowy należy zacząć od zwilżenia włosów ciepłą wodą, ale taką, której temperatura nie będzie większa niż 37 stopni Celsjusza. Niewskazana jest zbyt gorąca, ponieważ może to doprowadzić do przetłuszczenia się włosów, które jest efektem wzmożonej pracy gruczołów łojowych.

Na mokre pasma nakładamy szampon i rozprowadzamy go płaską dłonią po całości. Doprowadzamy do powstania piany i pozostawiamy ją na skórze na kilka minut. Wówczas składniki aktywne zawarte w kosmetyku będą mogły odpowiednio działać.

Po spłukaniu wszystkiego przychodzi kolej na nałożenie odżywki. Trzymamy ją na włosach tak długo, jak to zostało zalecone przez producenta. Na koniec bardzo ważne jest, aby zmyć wszystko bardzo dokładnie. Używamy do tego zawsze tylko i wyłącznie zimnej wody, po to, aby łuski włosa miały możliwość się zamknąć.

Mycie włosów. Czy robisz to dobrze?

Poradnik jak prawidłowo myć włosy.

Pielęgnacja włosów – pamiętaj o delikatności

Poza tym bardzo ważne jest, aby podczas wykonywania tych czynności, zawsze działać z delikatnością. Kiedy nakładasz szampon, odżywkę lub maskę rób to powoli. Unikaj drapania i szarpania pasm. Podobnie bądź ostrożna podczas suszenia włosów. Nadmierne tarcie ręcznikiem może uszkodzić ich strukturę. Trzeba o tym pamiętać, ponieważ właśnie mokre włosy są najbardziej narażone na uszkodzenia. Ostatni etap to rozczesanie włosów, tutaj znakomicie sprawdzi się grzebień o szerokich ząbkach.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Mycie włosów. Czy robisz to dobrze?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Mycie włosów. Czy robisz to dobrze?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania