DZIAŁY

Kok to jedna z najwygodniejszych fryzur, zwłaszcza latem, kiedy robi się naprawdę gorąco. Stanowi też idealne rozwiązanie podczas różnych wyjazdów, gdy zależy Ci przede wszystkim na własnej swobodzie i nie zawsze masz możliwość umycia włosów. Sposobów na zaplecenie koka jest naprawdę mnóstwo, a oto cztery z nich, które bez problemu wykonasz w kilka minut!

1. Kok z wypełniaczem

Jest to chyba jedna z najpowszedniejszych i najprostszych metod na plecenie koka. Wypełniacze do włosów  w różnych rozmiarach możemy kupić niemal w każdej drogerii lub stoisku z akcesoriami do włosów. Żeby wykonać takie upięcie, będziesz potrzebować gumki do włosów, wsuwki oraz wspomnianego wcześniej wypełniacza.

Na początek zwiąż włosy w koński ogon. Możesz to zrobić na środku głowy lub jej czubku, wszystko zależy od Ciebie i tego, jak będzie Ci najwygodniej. Następnie nałóż wypełniacz na kucyk i równomiernie rozłóż na nim włosy tak, by możliwie najmocniej go nimi zakryć. Kiedy to zrobisz, złap jedno pasmo włosów i zacznij je owijać wokół wypełniacza, zgarniając przy okazji pozostałe, swobodnie zwisające pasma. Na koniec podepnij koka wsuwką. Gotowe!

2. Klasyka nieco inaczej

Tę fryzurę wykonasz w mniej niż pięć minut. W dodatku jedyne czego potrzebujesz to gumka do włosów. Ewentualna wsuwka przyda się, jeśli masz bardzo długie, gęste włosy. Zacznij od zrobienia sobie kucyka. W przypadku tego koka dobrze sprawdzi się wysokie upięcie. Gdy to zrobisz, podziel włosy na dwie części, a następnie delikatnie je skręć. Potem zacznij owijać dwa pasma wokół gumki – jedno w prawą stronę, a drugie w lewą. Kiedy skończysz, końcówki włosów wepchnij pod gumkę lub, jeśli jest taka potrzeba, podepnij koka wsuwkami.

3. Artystyczny nieład

To upięcie jest bardzo dziewczęce, swobodne i z pozoru chaotyczne. To prawda, że za każdym razem  fryzura ta może wyjść nieco inaczej. Jej urok tkwi w tym, że wygląda jakbyś układała ją od niechcenia, chociaż tak wcale nie jest.

Zacznij od zawiązania wysokiego kucyka, lecz nie przeciągaj ostatniego pasma włosów całkowicie przez gumkę, tylko zostaw je w połowie. W zależności od ułożenia włosów, z pozostałej pętelki włosów ułóż falę lub rulonik. Gdy to zrobisz, owiń gumkę do włosów pozostałymi pasmami, aby zamknąć fryzurę. Następnie podepnij kok wsuwkami i po krzyku!

4. Zaplątanie z poplątaniem

Ostatni sposób może wydawać się trudny, ale w rzeczywistości wykonamy tego koka bez większego problemu. W przeciwieństwie do poprzednich propozycji ta fryzura będzie nisko upięta.

Zacznij od zaplecenie włosów przy twarzy. Chwyć jedną partię włosów, z lewego lub prawego boku, i dołóż do niej drugą. Wykonaj tę czynność kilka razy, aż dotrzesz do tyłu głowy. Możemy porównać ten zabieg do plecenia warkocza dobieranego, ale z jednego pasma zamiast trzech. Kiedy to zrobisz, przypnij tymczasowo włosy wsuwką i powtórz dobieranie z drugiej strony, w zależności od boku, od którego zaczęłaś. Wcześniejszy zawijaniec połącz z drugim w luźną kitkę. Wtedy podziel włosy nad kucykiem na pół i przeciągnij koński ogon przez zrobioną przez Ciebie przerwę. Koniec kucyka zawiń i podepnij wsuwkami.

Niniejszy poradnik pod tytułem "4 sposoby na koka" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "4 sposoby na koka" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.