DZIAŁY

Sortowanie śmieci w domu to nic nowego, mimo, że dalej wiele z nas się na to nie zdecydowało. Jeśli chcesz włączyć system recyklingu do swojego domu, ale nie wiesz od czego zacząć – skorzystaj z tych porad.

Korzystaj z punktów recyklingu odpadów

Jeśli w Twoim regionie nie ma możliwości odbioru odpadów lub masz materiały nadające się do recyklingu, które nie są standardowo zbierane, znajdź punkt recyklingu. Do tych centrów można przewieźć przedmioty z recyklingu, takie jak produkty papierowe, puszki aluminiowe i tworzywa sztuczne.

Skonfiguruj kosze do recyklingu

Recykling będzie łatwiejszy, jeśli ustawisz kosze na śmieci obok pojemników na śmieci w domu. W ten sposób możesz sortować na bieżąco, zamiast kopać później w koszu.

Recykling w pracy

Większość biur zużywa dużo papieru i innych produktów jednorazowego użytku, takich jak puszki aluminiowe i plastikowe naczynia jednorazowe. Ustaw małe pudełko pod biurkiem i zacznij zbierać te przedmioty do recyklingu.

Recykling w ruchu

Wiele osób je i pije w swoich samochodach, co może prowadzić do resztek styropianowych talerzy i kubków, aluminiowych puszek lub plastikowych śmieci. Umieść kosz lub mały worek na śmieci w samochodzie, aby zebrać te przedmioty w celu łatwego recyklingu w ruchu.

Zachowaj torby na zakupy

Niektóre punkty odbioru śmieci nie przyjmują toreb spożywczych, ale wiele sklepów spożywczych akceptuje i poddaje recyklingowi plastikowe torby. Zachowaj wszystkie plastikowe torby na zakupy i zabierz je ze sobą, gdy idziesz na zakupy spożywcze.

Recykling E-odpadów

E-odpady to zużyta elektronika i części elektroniczne, takie jak żarówki, baterie, stare telewizory i komputery. Niektóre lokalne centra recyklingu i sprzedawcy elektroniki mają pojemniki na odpady elektroniczne, w których można oddać do recyklingu starą elektronikę.

Wykorzystaj ponownie to, co możesz

Wydłuż żywotność typowych produktów gospodarstwa domowego, wykorzystując je ponownie przed recyklingiem. Na przykład wyczyść szklane słoiki z jedzeniem i użyj ich do przechowywania domowej sałatki lub sosu do makaronu.

Kupuj towary z recyklingu

Kupowanie towarów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu powoduje zamknięcie procesu recyklingu. Wszystkie rodzaje powszechnych artykułów gospodarstwa domowego, takie jak papier do drukarek, worki na śmieci i plastikowe pojemniki, są wykonane z produktów pochodzących z recyklingu. Poszukaj etykiety informującej o pochodzeniu na kupowanych produktach.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Recykling – co musisz wiedzieć i jak zacząć" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Recykling – co musisz wiedzieć i jak zacząć" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania