DZIAŁY

Każdy z nas pragnie mieć takie miejsce w ogrodzie, gdzie będzie czas na odpoczynek, chwile relaksu, czy spotkanie ze znajomymi na świeżym powietrzu. Jednym z takich miejsc może być huśtawka ogrodowa DIY. Jeśli już wiemy, czego potrzebujemy, zaczynam się zastanawiać, jak to zrobić. Dlatego dziś podpowiemy, jak zrobić huśtawkę ogrodową DIY.

Huśtawka ogrodowa DIY – wybierz materiały

Na początek musisz wybrać materiały, które są potrzebne, by niebawem huśtawka ogrodowa DIY stanęła w twoim ogrodzie i stała się jego największą atrakcją i osobą. Do jej wykonania będziesz potrzebować ośmiu desek o tych samych wymiarach. Najlepiej by miały one sto sześćdziesiąt centymetrów długości i około trzydziestu centymetrów szerokości. Ich wymiary zależą od tego, jak duża ma być twoja huśtawka ogrodowa DIY. Potrzebne będą również pięć wsporniki oraz tyle samo długich na dwa metry beli.

Huśtawka ogrodowa DIY – łączenie elementów

Na początek stwórz ławkę z oparciem, bez której huśtawka ogrodowa DIY nie ma prawa istnieć. Siedzisko i oparcie łatwi ma składać się z czterech desek. W ziemi wykop cztery głębokie dołki i wsadź do nich drewniane bele. Zalej dołki betonem i odczekaj kilka godzin, aż beton zaschnie. Po tym czasie możesz przejść do łączenia czterech bel ze sobą na krzyż. Dwie belki mają się ze sobą krzyżować, a następnie na ich połączeniach musisz umieścić piątą belę. Masz już szkielet huśtawki ogrodowej DIY. Do górnej beli zamocuj łańcuch, a do niego przytwierdź ławkę. I gotowe.

Huśtawka ogrodowa DIY – malowanie

Na koniec twoja huśtawka ogrodowa DIY musi zostać pomalowana. Od razu możesz wybrać farbę, która od razu zaimpregnuje drewno na zimę. Dzięki temu huśtawka będzie chroniona przed nagłymi zmianami temperatur i zniszczeniami. To sprawi, że na dłużej zostanie z tobą i przez długie lata będzie ona atrakcją i ozdobą ogrodu.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Huśtawka ogrodowa (DIY)" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Huśtawka ogrodowa (DIY)" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania