DZIAŁY

Nasze geny mają wpływ tylko w 25% na naszą długość życia. To, jak szybko się starzejemy i jak nasz organizm reaguje na zachodzące w nim zmiany, wynika w większości z naszego stylu życia. Jak mężczyzna po 40 może sobie poradzić z kryzysem wieku średniego?

Mężczyzna po 40 – co się dzieje w Twoim ciele, gdy osiągniesz kryzys wieku średniego?

Jedną z najważniejszych przyczyn zmian, które zachodzą w ciele mężczyzny po 40, jest spadek testosteronu. Czas pomiędzy 30 i 40 rokiem życia to punkt kulminacyjny, po którym produkcja męskich hormonów płciowych zaczyna nieuchronnie spadać. Konsekwencje starzenia się męskiego organizmu to osłabienie, pogorszenie samopoczucia, niekontrolowany rozrost tkanki tłuszczowej oraz spadek masy mięśniowej. Jak nie dać się andropauzie i poprawić jakość swojego życia po 40?

Mężczyzna po 40 – jak poprawić jakość swojego życia?

Mężczyzna po 40 ma duży wpływ na to, jak będzie przebiegało jego starzenie. Zastanawiasz się, co Ci pozostało i co możesz robić po osiągnięciu tego magicznego progu wiekowego? Odpowiedź jest prosta: wszystko!

Jak poprawić jakość swojego życia po 40? Przede wszystkim zdaj sobie sprawę z tego, jak dużą pozycję już posiadasz. Towarzyską, zawodową i społeczną. Nie musisz już nikomu niczego udowadniać i znasz swoją wartość. Życie po 40 to czas na wykorzystanie zdobytych wcześniej umiejętności, wykorzystanie atutów, rozwijanie pasji i dbanie o siebie oraz o swoje potrzeby.

Oto co powinieneś zrobić:

  1. Dbaj o zdrową dietę, ogranicz używki i bilansuj posiłki
  2. Regularnie ćwicz, zapisz się na siłownię lub wykup karnet, by dbać o kondycję
  3. Używaj dobrych kosmetyków i zadbaj o swój wygląd
  4. Zrób coś dla siebie – rozwijaj się, podróżuj, znajdź sobie jakieś nowe, ciekawe zajęcie i zrób coś, o czymś zawsze marzyłeś.
  5. Unikaj stresu i przepracowania
  6. Jeśli masz problemy z erekcją, cierpisz na zaburzenia snu lub pogorszyło Ci się samopoczucie, wypróbuj metody naturalne lub suplementy. W konsultacji z lekarzem możesz zażywać leki, które załagodzą andropauzę i pomogą Ci zachować wigor!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Mężczyzna po 40 – sprawdź jak poprawić jakość życia!" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Mężczyzna po 40 – sprawdź jak poprawić jakość życia!" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania