DZIAŁY

Szukasz kremu z filtrem, odpowiedniego dla siebie? Zastanawiasz się jakiej ochrony potrzebuje twoja skóra? Sprawdź o czym należy pamiętać przy wyborze kremu z filtrem.

Krem z filtrem nie tylko na lato

Według powszechnej opinii, ochrony przeciwsłonecznej potrzebujemy właściwie tylko wtedy, gdy wybieramy się na plażę. Nie jest to do końca prawdą, gdyż promieniowanie słoneczne jest szkodliwe, bez względu na miejsce czy nawet porę roku. Oczywiście siła promieniowania jest zróżnicowana i będzie ono z pewnością bardziej dla nas niebezpieczne, gdy wyjedziemy na egzotyczne wakacje czy będziemy przebywać na zewnątrz w najcieplejszej porze dnia. Warto jednak w miarę możliwości, dbać o naszą skórę – szczególnie twarzy, całym rokiem.

Wartość SPF

Wartości SPF mają dużą rozpiętość. Najczęściej występujące kremy z filtrem to te, o wartościach SPF 15, 20, 30 i 50. Oznaczają one oczywiście intensywność ochrony przeciwsłonecznej i dostosowane są do intensywności promieniowania, ale także typu skóry. Wysokie wartości SPF przeznaczone są głównie dla dzieci oraz osób z bardzo jasną karnacją i dużą wrażliwością na promieniowanie słoneczne. Krem z filtrem SPF 20, bądź 30 posiada uśrednioną wartość ochrony i dla większości osób jest wystarczający w lokalnych warunkach. Niższe wartości sprawdzą się przy chłodniejszych porach roku, bądź jako baza pod makijaż. Warto jednak pamiętać, że podawane na opakowaniach wartości są nieco zawyżone, więc nie należy bać się używać kremów z wyższym SPF, jeśli uważamy to za potrzebne.

Starzenie się skóry

Promieniowanie słoneczne wpływa na starzenie się skóry. Dotyczy to głównie naszej cery, która ma skłonności do tworzenia zmarszczek czy przebarwień. Dlatego tak ważne jest, żeby stosować krem z filtrem całym rokiem. Sprawę ułatwiają nam niektórzy producenci podkładów czy kremów nawilżających, którzy umieszczają filtry przeciwsłoneczne w składzie. Warto zatem zwrócić uwagę na etykiety produktów, które stosujemy na co dzień. Zazwyczaj zawierają one filtr SPF20, jeśli potrzebujemy jednak większej ochrony, nie ma przeciwwskazań by łączyć je z kremem z filtrem o wyższe wartości SPF.

Aplikacja kremu

Ważną rzeczą, o której należy pamiętać jest odpowiednio wczesna aplikacja kremu z filtrem przed wyjściem na zewnątrz. Tylko jeśli damy mu odpowiednią ilość czasu by się wchłonął, będzie on skuteczny. W zależności od typu skóry, warto też pamiętać o dokładniejszym oczyszczaniu cery przy stosowaniu kremów z filtrem, szczególnie jeśli łączymy go z makijażem.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Krem z filtrem dla Twojego typu skóry" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Krem z filtrem dla Twojego typu skóry" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.