DZIAŁY

Alergia na kota, zwłaszcza dla miłośnika zwierząt, to prawdziwe utrapienie. Można jednak  wybrać odpowiednią rasę. Nie istnieje jednak taka, która byłaby w stu procentach hipoalergiczna, ale istnieją takie, które uczulają znacznie mniej. Jaki kot będzie odpowiedni dla Ciebie?

Sfinks

Do tej grupy należy kilka podobnych z wyglądu odmian: sfinks kanadyjski, sfinks duński i Peterbald. Dla osób z silną alergią, będzie to najlepsza rasa, ponieważ sfinksy są niemal całkowicie pozbawione sierści. Oznacza to, że w naszym otoczeniu krążyć będzie bardzo mało uczulających, kocich alergenów. Sfinksy są bardzo łagodne i przyjacielskie. Uwielbiają spędzać czas ze swoim właścicielem i aktywnie uczestniczą w życiu domowym. Potrzebują również codziennej dawki pieszczot.

Kot singapurski

Kot singapurski, nazywany również singapurem, to najmniejszy kot świata. To również  odpowiedni kot dla alergika, ponieważ ze względu na krótką sierść przenosi mniej alergenów. Singapura to mały, ale bardzo żywy i energiczny kot. Będzie tez bardzo dobrym przyjacielem dziecka. Łatwo się socjalizuje, jest żywy i uwielbia zabawy. Potrafi stać się również opiekunem dziecka i będzie reagował, gdy będzie działa mu się krzywda.

Kot syberyjski

W odróżnieniu od pozostałych wymienionych ras, kot syberyjski ma piękną długą sierść. Mimo to jest odpowiedni kot dla alergika, ponieważ poziom alergenów jest u kotów syberyjskich dużo niższy niż u pozostałych ras. Mimo, że w Rosji, z której pochodzi, uznawany jest za pospolitego dachowca, poza jej granicami zdobywa coraz większą popularność. Koty tej rasy są bardzo oddane i przywiązują się do niego niczym psy. Dzięki swojej łagodnej naturze nadają się również dla dzieci. Są bardzo towarzyskie i uwielbiają przytulanie. Mogą nawet nauczyć się aportowania.

Devon rex

Ma krótszą, mniej liniejącą sierść, dlatego jest on kolejną rasa odpowiednią dla alergika. Devon rex jest kotem bardzo towarzyskim kotem, który uwielbia wylegiwać się na kolanach swojego właściciela. Potrzebuje też bardzo dużo uwagi i przywiązuje się do opiekuna. Mimo to, doskonale odnajdzie się w mieszkaniu, w rodzinie, której członkowie dużo czasu przebywają poza domem.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Kot dla alergika – 4 najlepsze rasy" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Kot dla alergika – 4 najlepsze rasy" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.