DZIAŁY

Stres to negatywne uczucie, towarzyszące ludziom w różnych sytuacjach życiowych. Ciągła rywalizacja, życie w biegu powodują, że odczucie stresu, stało się normą. Jak radzić sobie ze stresem? Spróbuj wykorzystać, któryś z pomysłów, zapisany poniżej.

Aktywność fizyczna

Ćwiczenia pomogą ci, pozbyć się hormonu stresu, a wyzwolą hormon szczęścia. Wystarczy, krótka aktywność fizyczna, aby poczuć się lepiej. Ruszaj się, kiedy tylko możesz. Nie muszą to być jakieś specjalne ćwiczenia, gdy wiesz, że czeka cię sytuacja stresowa, zatańcz! Wyzwól swoją energię, przyspiesz akcję serca jednocześnie zmniejszając poziom stresu. Do tego dołóż zbilansowaną dietę, a stres nie będzie cię dopadał tak często.

Sen

Wysypiaj się. Sen działa kojąco, relaksuje i pomaga zmniejszyć poziom stresu w organizmie. Ważne, abyś kładł się spać o tej samej porze i przesypiał od 7 do 8 godzin, taki sen jest najbardziej efektywny.

Jak radzić sobie ze stresem – kąpiel

Po powrocie do domu, nalej do wanny gorącej wody, dodaj ulubionego płynu do kąpieli i zanurz się w pianie, dodatkowo możesz włączyć swoją ulubioną relaksacyjną muzykę. Odpocznij tak chwile, wyłącz myślenie, poświęć ten czas tylko dla siebie. Gorąca kąpiel, działa relaksująco, rozluźnia spięte mięśnie i pobudza krążenie.

Emocje

Nie pozwól, aby emocje tobą zawładnęły. Ochłoń, przemyśl sprawę na spokojnie. Nie dramatyzuj, wszystko da się rozwiązać i załatwić bez nerwów. Jeśli nie jesteś w stanie zapanować nad swoimi emocjami, wypij kubek melisy, która działa uspokajająco.

Masaż

Poproś kogoś, aby zrobił ci masaż z olejkami eterycznymi. Zapach wpłynie kojąco na nadszarpnięte nerwy, a dotyk, rozluźni spięte mięśnie. Po takim zabiegu, będziesz się lepiej czuć, a przede wszystkim będziesz zrelaksowany.

Tlen

Nie zapominaj o najważniejszym! Jak radzić sobie ze stresem za pomocą tlenu? Wystarczy oddychać. Jest to taka metoda, którą możemy wykorzystać w każdym miejscu i o każdej porze. Wydychanie i wdychanie powietrza, spowolni bicie twojego serca, rozjaśni umysł i pomoże uspokoić skołatane nerwy.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak radzić sobie ze stresem" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak radzić sobie ze stresem" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.