DZIAŁY

W naszej pamięci przechowujemy wszystko to, co przeżyliśmy oraz to, czego się dowiedzieliśmy. Z wiekiem, niestety, pogarsza się kondycja naszego mózgu. Zapominamy rzeczy, które kiedyś były dla nas ważne i nie czujemy się z tym komfortowo. Jak poprawić pamięć, aby być z niej zadowolonym?

Jak poprawić pamięć

O kondycję naszego mózgu trzeba dbać tak samo, jak o sprawność fizyczną im wcześniej zacznie się to robić tym lepiej. Kilka prostych ćwiczeń sprawi, że nasza pamięć się poprawi, a my będziemy czuli się pewnie w każdej sytuacji.

Zapamiętywanie

Jeśli chcesz poprawić swoją pamięć, ćwicz ją kiedy tylko masz czas! Staraj się zapamiętywać przeczytany tekst, słowa piosenki, cytaty z książek lub filmów, poproś kogoś, żeby cię potem sprawdził, jeśli nie masz takiej możliwości to sprawdź się sam, zapisując zapamiętany tekst na kartce i porównując go z oryginałem.

Dieta

Jak poprawić pamięć za pomocą jedzenia? Wystarczy wzbogacić swój jadłospis o produkty bogate w cynk. Migdały oraz orzechy, mogą być nie tylko smaczną przekąską, ale także produktem, który wzmocni naszą pamięć. Oprócz tego warto jeść produkty bogate w białko i takie, które zawierają w sobie sporą ilość ziaren. Ostrygi, fasola, małże również pomogą w ulepszeniu naszej pamięci.

Pomocna zabawa

Staraj się ćwiczyć swój mózg, jednocześnie się bawiąc. Istnieją różnego rodzaju gry, które wspomagają pamięć. Rozwiązywanie krzyżówek, kalambury, skojarzenia to wszystko pomoże ci w ćwiczeniu pamięci. Robótki ręczne, majsterkowanie, układanie puzzli, czyli każda czynność, w którą zaangażowane są dłonie, również jest pomocna w ćwiczeniach na mózg.

Dotleniaj się!

Spacery, ćwiczenia na świeżym powietrzu, jazda na rowerze dotleniają nasz organizm, a w tym także mózg, co poprawia samopoczucie, powoduje, że wydajniej pracujemy, jesteśmy otwarci na nowe informacje i łatwiej je przyswajamy.

Skup się!

Jak poprawić pamięć? Pozbywając się rozpraszaczy, a także skupiając się na tym, co mamy do wykonania. Jeśli zastosujemy się do tych dwóch rzeczy, przyswoimy więcej informacji, a zapamiętanie ich nie będzie dla nas żadnym problemem. Wystarczy na chwilę odrzucić wszystkie niepotrzebne rzeczy, aby osiągnąć zamierzony cel.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak poprawić pamięć" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak poprawić pamięć" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.