DZIAŁY

W czasie pandemii wiele osób rezygnuje z ruchu przez podjętą pracę zdalną lub przez brak dostępu do siłowni. Jeśli chcesz się więcej ruszać bez poświęcania nadmiernej ilości swojego wolnego czasu, skorzystaj z poniższych porad.

1. Zamiast załatwiać swoje sprawy samochodem, wybierz się na spacer.

Jeśli to możliwe, idź do sklepu spożywczego i na pocztę, zamiast jechać tam. Wydłuży to co prawda czas wykonywanych zajęć, ale uwierz, że warto. Chodzenie jest wspaniałe nie tylko ze względu na korzyści fizyczne, ale także psychiczne. Chodzenie to jeden z najlepszych sposobów, aby oczyścić umysł i uzyskać nową perspektywę.

2. Wybierz się na wycieczkę

Nie musisz planować trudnej wspinaczki na górę. Po prostu chodzenie po naturalnej ziemi, tak jak podczas wędrówki, zapewni ruch i połączenie z naturą. Dodatkowe punkty, jeśli zdejmiesz buty i będziesz chodzić boso.

3. Jeśli chcesz usiąść, usiądź na podłodze

Siedzenie na podłodze daje Twojemu ciału nowy sposób konfiguracji stawów, a także daje możliwość uzyskania równowagi i pracy siłowej. Jeśli więc chcesz popracować, pooglądać telewizję lub poczytać książkę, zamiast tego weź poduszkę i usiądź na podłodze.

4. Ćwicz podczas oglądania telewizji

Zamiast patrzeć na telewizję jako na negatywną rzecz, która dotyczy tego kanapowego życia, poświęć trochę czasu przed telewizorem na trochę ćwiczeń. Nie musi to być nic intensywnego. Samo chodzenie w miejscu lub wykonywanie podstawowych ruchów na piłce do ćwiczeń ma ogromny wpływ na twoje zdrowie.

5. Korzystaj ze schodów, kiedy tylko możesz

Schody są nie tylko świetne dla mięśni nóg, ale są także świetnym sposobem na ćwiczenie cardio. Więc następnym razem, gdy będziesz wybierać się na kilka pięter wyżej, wybierz schody.

6. Chodź i rozmawiaj

Chcesz zadzwonić i spotkać się ze starym przyjacielem? Co powiesz na to, że robisz to podczas chodzenia? Wszystko, co musisz zrobić, to odpowiednio się ubrać, wziąć wygodne buty i wyjść na zewnątrz. Jest duża szansa, że rozmowa tak cię rozproszy, że nawet nie będziesz myśleć o chodzeniu.

7. Regularnie wstawaj

Jest to szczególnie ważne dla tych, których praca wymaga siedzenia przy biurku przez ponad 8 godzin. Możesz znacznie poprawić problem siedzenia, wstawając co 30 minut do godziny. Dzięki temu Twoje mięśnie będą się poruszać, a ciało będzie bardziej zadowolone.

8. Rozciągnij się

Rozciąganie to wspaniały sposób na przywrócenie przepływu krwi i przywrócenie krążenia. Ponadto pomaga zachować zdrowy kręgosłup. Ponadto rozciąganie wymaga minimalnego wysiłku – wystarczy kilka prostych ruchów.

9. Obudź się wcześnie

Chociaż ważne jest, aby wyspać się każdej nocy, nie chcesz ograniczać aktywności w ciągu dnia, leżąc w łóżku. Po 6-8 godzinach snu wstań i ruszaj się!

10. Gotuj więcej

Możesz nie mieć czasu na gotowanie każdego dnia, ale kiedy już to robisz, wykorzystaj to! Gotowanie spala więcej kalorii niż jedzenie poza domem lub zamawianie posiłków, ponieważ podczas przygotowywania posiłku poruszasz się po kuchni. Ponadto ludzie jedzą mniej kalorii, kiedy gotują w domu, zamiast jeść poza domem.

11. Pij więcej wody

Picie wody jest korzystne dla zdrowia z wielu powodów. Ale są duże szanse, że nie pomyślałeś o tym, że im więcej wody pijesz, tym więcej będziesz się ruszać. Tak, mówimy o tym, że będziesz częściej korzystać z toalety. Dlaczego więc nie czerpać wszystkich korzyści z wody i nie spożywać jej dużo? Włączenie większej ilości ruchu do Twojego dnia nie musi być trudne. Poprawiając kilka rzeczy w swoim codziennym życiu, naprawdę je wzbogacisz, a w rezultacie poprawisz całe swoje życie.

Niniejszy poradnik pod tytułem "11 sposobów na wprowadzenie więcej ruchu do twojego życia" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "11 sposobów na wprowadzenie więcej ruchu do twojego życia" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania