DZIAŁY

Wieszaki – zrób to sam to ostatni krzyk mody! Jak je zrobić? Jest na to kilka sposobów i wbrew pozorom, nie jest to drogie rękodzieło. Zapraszamy do lektury!

Z czego można zrobić wieszaki zrób to sam?

Wieszaki zrób to sam możesz wykonać z drewna (np. ze zwykłych gałęzi, drewnianych drążków, deski lub drewnianych koralików) lub metalowych drążków… Do ich wykonania wcale nie potrzebujesz wysokiego budżetu! Wystarczy odrobina inwencji twórczej, odpowiedni materiał oraz młotek i gwoździe, wkrętarka, wiertarka lub klej do drewna! Jeśli chcesz ozdobić wieszaki, możesz również zainwestować w kolorowe wstążki oraz farby do drewna.

Jak zrobić wieszak DIY?

Jednym z najprostszych sposobów na wykonanie wieszaka, jest wywiercenie w zwykłej desce otworów i zamontowanie w nich zwykłych kołków drewnianych (które możemy dostać w każdym sklepie budowlanym). Kołki należy zamocować za pomocą wkrętów lub kleju do drewna, a następnie ozdobić je według własnego gustu. Możesz je obwiązać kolorową tasiemką,  przyczepić na ich końcu oryginalne guziki lub skorzystać z gotowych metalowych, lub plastikowych haczyków. Jeśli chcesz, wieszak DIY możesz wykonać ze zwykłej gałęzi, wystarczy ją pociąć na mniejsze kawałki, wypolerować je papierem ściernym i przewiercić do ściany.

Gdzie można zamontować własnoręcznie wykonane wieszaki?

Wieszaki DIY możesz zamontować w garderobie, szafie, powiesić w salonie lub zamocować  w pokoju sypialnym. Oryginalne wieszaki zrób to sam można także powiesić w pokoju dziecięcym. Na wieszaku DIY możesz powiesić nie tylko ubrania, czy dodatki typu biżuteria, ale i również apaszki, czapki, kapelusze oraz szale, a także takie gadżety, jak np. smycz dla psa. To ogromna oszczędność, nie tylko pieniędzy, ale i miejsca w mieszkaniu!

Jak wykończyć wieszaki zrób to sam?

Aby nadać wieszakom wyjątkowy charakter i zgrać ich wygląd z wyglądem wnętrza, możesz je zamontować w oryginalny sposób – np. powiesić na łańcuchu lub stalowej lince. To, jaki efekt osiągniesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i Twojej kreatywności! Po wykonaniu wymarzonego wieszaka, pamiętaj, by go należycie zabezpieczyć – wyrównać lub ściąć ostre krawędzie, wyszlifować oraz polakierować. Warto także pomalować wieszak w ulubione i pasujące do wnętrza kolory. Możesz użyć uniwersalnej i eleganckiej farby białej, postawić na czerń lub wypróbować zbliżone do naturalnych barwy Eco.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Wieszaki – zrób to sam!" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Wieszaki – zrób to sam!" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.