DZIAŁY

Wakacje – co z psem, jeśli decydujemy się na długi urlop? Jakie są najpopularniejsze miejsca przyjazne naszym pupilom? Gdzie nie możemy pojechać z psem? To pytania, które nurtują większość posiadaczy czworonogich przyjaciół. Zapraszamy do lektury!

Wakacje – co z psem?

Szukając miejsca na wakacje, warto zwrócić uwagę na to, czy jest ono przyjazne dla zwierząt. Dopiero wtedy można spokojnie ruszyć na wakacje. Co z psem? Gdzie możemy zabrać naszego pupila? Warto sprawdzić nie tylko bazy noclegowe, ale i okoliczne restauracje, by znaleźć satysfakcjonujące nas miejsce. Wakacje z psem można spędzić na Mazurach, a obiektach agroturystycznych, w górach oraz nad morzem, należy jednak zrobić dobry research, zanim wyruszymy w podróż! W wielu parkach narodowych oraz obiektach wakacyjnych wstęp z psem jest wręcz zabroniony!

Morze na wakacje. Co z psem?

Polskie morze ma do zaoferowania kilka miejsc, które są przyjazne dla psów. Zanim udasz się ze swoim pupilem na plażę, koniecznie zapoznaj się z zasadami przebywania zwierzaków na plaży, by uniknąć kar i mandatów! Zwróć uwagę również na oznakowania, plaże, po których możesz się komfortowo poruszać wraz ze swoim czworonogiem, zazwyczaj są opatrzone tabliczkami typu:

  • Plaża przyjazna dla zwierząt/psów.
  • Strefa spacerów ze zwierzętami.
  • Plaża dla właścicieli z psami.

Tego typu plaże możesz znaleźć m.in. w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Pobierowie, Niechorzu, Sopocie, Kołobrzegu, Łebie, Darłówku oraz Babich Dołach w pobliżu Gdyni.

Do jakiego kraju warto się wybrać na urlop z psem?

Jeśli planujemy podróż zagraniczną z naszym czworonogiem, warto przyjrzeć się nie tylko obiektom noclegowym, ale i zasadom dotyczącym przewozu, wwozu i wywozu zwierząt domowych obowiązującym w danym Państwie. W większości krajów Unii Europejskiej wymagane jest zachipowanie zwierzaka, zaszczepienie go oraz wyrobienie mu specjalnego paszportu. Paszport podróżniczy dla pasa możemy uzyskać u lekarza weterynarii, obowiązuje on nie tylko u naszych najbliższych sąsiadów, ale i również w takich krajach, jak Szwajcaria, Watykan, Andora, Monako, czy Norwegia. Problematyczne może się okazać wwożenie zwierząt np. na… Islandię. Ze względu na małą odporność tamtejszych zwierząt na choroby, zanim Twój pies dołączy do Ciebie podczas wyprawy, musi odbyć specjalną kwarantannę, zostać przebadany, zarejestrowany oraz zachipowany.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Wakacje – co z psem?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Wakacje – co z psem?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania