DZIAŁY

Jesień tego roku to najlepszy moment na docenienie pięknych miejsc na terenie naszego kraju! Sprawdź kilka z nich, które warto odwiedzić!

Arboretum Leśne Centrum Edukacyjne w Rogowie koło Łodzi, 100 km od Warszawy

Liście klonu w jesiennych kolorach w tym ogrodzie wyglądają niesamowicie! Leśne Centrum Edukacyjne Arboretum w Rogowie to jeden z największych (ponad 50 ha) ogrodów botanicznych w Polsce. Arboretum w Rogowie posiada jedną z najcenniejszych kolekcji roślinnych w Europie. To „park leśny”, położony na wyludnionym terenie lasu.

Skałki Twardowskiego i Park Zakrzówek, 5 km od Krakowa

Zalew Zakrzówek powstał w 1990 roku po zalaniu dawnego kamieniołomu wapienia. (woda ma tu piękną turkusową barwę – wszystko dzięki wydobywanym tu niegdyś złożom wapienia)

Krakowskie Stare Miasto widoczne jest z kilku punktów widokowych na wzgórzu i skałach.

Skąd wzięła się nazwa skały (skały Twardowskiego)? Według legendy Mistrz Twardowski prowadził wśród okolicznych klifów szkołę magii i czarów. Pewnego dnia, podczas nieudanego eksperymentu, laboratorium eksplodowało, a eksplozja stworzyła malownicze skały nazwane imieniem Mistrza.

Ogród Japoński we Wrocławiu

Historia Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu sięga 1913 roku, kiedy powstał w ramach Wystawy Światowej. Ogród został zrewitalizowany w 1996 roku i ponownie odrestaurowany w 1999 roku po powodzi. Ogród nie jest duży, ale położony w ciekawej i dogodnej lokalizacji – podczas jednej wycieczki można zwiedzić wrocławskie zoo, Halę Stulecia (budynek Hali Stulecia wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) lub pospacerować po sąsiednim parku – Parku Szczytnickim .

Godziny otwarcia: 9:00 – 19:00 (od 1 kwietnia do 31 października); od 1 listopada do 31 marca ogród jest zamknięty. Bilety są dostępne w kasie biletowej Ogrodu Japońskiego przy wejściu. Bilet normalny 8 zł, bilet ulgowy 5 zł, bilet rodzinny 20 zł, dzieci do lat 3 wstęp wolny.

Ogród Botaniczny w Gołubiu, 50 km od GDAŃSKA

W Ogrodzie Botanicznym w Gołubiu (województwo pomorskie, 50 km na zachód od Gdańska) znajduje się ponad 6000 gatunków i odmian roślin z różnych stref klimatycznych świata, w tym ponad 200 gatunków chronionych i zagrożonych. Ogród położony jest na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Ogród jest otwarty dla zwiedzających od 1 kwietnia do 31 października codziennie od 10:00 do 18:00. Wstęp płatny.

Łazienki Królewskie w Warszawie

Ogromny park otaczający letnią rezydencję ostatniego króla Polski. Obowiązkowa pozycja na Twojej warszawskiej (i polskiej) liście życzeń! W weekendy może być tłoczno, ale jest też wystarczająco duży, aby odbyć spokojny spacer po mniej popularnych częściach ogrodu. Niesamowite o każdej porze roku.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Najlepsze miejsca w Polsce do odwiedzenia jesienią" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Najlepsze miejsca w Polsce do odwiedzenia jesienią" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania