Wyposażenie
Czytany poradnik
W jakie akcesoria do kuchni warto zainwestować?
0

W jakie akcesoria do kuchni warto zainwestować?

AUTOR:  Porady.org5 marca 2020

Aranżacja kuchni wymaga odpowiedniej wiedzy i solidnego przygotowania. Oprócz mebli, które są podstawowym elementem wyposażenia, niezwykle ważne są także wszelkiego rodzaju akcesoria i dodatki. Dostępne na rynku produkty bywają równie piękne, jak uwielbiane przez panie buty i torebki. Jednak wyposażając kuchnię od podstaw, warto zwrócić uwagę na przedmioty, które są przede wszystkim użyteczne, a nie tylko ładne.

Wyposażenie domu – kuchnia 

Kuchnia od zawsze nosi miano jednego z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Spędzamy w niej naprawdę dużo czasu. Czy zastanawialiście się kiedyś jak skrócić i ułatwić sobie przygotowywanie posiłków? Z pewnością pomogą nam w tym akcesoria do kuchni, dzięki którym będziemy funkcjonować zdecydowanie sprawniej. Wraz z postępem technologicznym na rynku pojawią się coraz więcej innowacyjnych produktów. Wyposażenie domu i ogrodu znajdziemy w sklepie internetowym Nettrading Warto więc wspomnieć o kilku najpotrzebniejszych akcesoriach, które są wręcz niezbędne w naszej kuchni.

Zestaw noży 

To właśnie noże otwierają listę niezbędnych elementów do domu. Niestety gotowanie bez porządnego noża bywa prawdziwą udręką. Jeśli zastanawiamy się nad zakupem zestawu, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas komplet posiada – nóż szefa kuchni (przeznaczony do siekania i krojenia), nóż do chleba, a także średniej wielkości nożyk do obierania.

Garnki 

Każdy z nas potrzebuje w kuchni trzech garnków – jednego większego (ok. 4 litrów), mniejszego (ok. 2 litrów) oraz małego litrowego rondelka. Poszczególne modele przydadzą nam się do przygotowywania konkretnych posiłków i tak np. najmniejszy model idealnie sprawdzi się do ugotowania kaszy, ziemniaków czy przygotowania sosów. Większy garnek możemy wykorzystać do przygotowania mięsa.

Patelnia 

Wiele osób twierdzi, że wielkość patelni nie ma znaczenia, a w kuchni wystarczy nam jeden model. Nie jest to jednak prawda. Kompletując wyposażenie mieszkania, warto zainwestować co najmniej w dwa modele – jeden mniejszy, a drugi np. o średnicy 24 cm, który świetnie sprawdzi się podczas smażenia szakszuki. Jeśli jesteśmy fanami naleśników, powinniśmy zaopatrzyć się także w specjalną patelnię, która ułatwi nam ich przygotowywanie.

Drewniana deska do krojenia

 jakie akcesoria do kuchni warto zainwestować?

Drewniana deska do krojenia jest najwygodniejsza do prowadzenia noża, pomaga także utrzymać jego ostrość. I choć modele szklane są piękne i łatwe w utrzymaniu czystości, dość szybko ulegają zniszczeniom, a jeden nieprzewidziany ruch może doprowadzić do potłuczenia.

Akcesoria do mieszania 

Do podstawowych akcesoriów, które ułatwiają gotowanie, zaliczamy: elastyczną szpatułkę, łopatkę do przewracania jedzenia na patelni, ręczną trzepaczkę, chochlę do zupy oraz łyżkę cedzakową. Warto zastanowić się także nad zakupem praski do ziemniaków, która jest niezwykle pomocna w trakcie przyrządzania purée.

Miski 

W naszym domu powinny znaleźć się dwa rodzaje misek, najlepiej, jeśli zdecydujemy się na modele metalowe i plastikowe. Oba akcesoria są o wiele trwalsze od rysujących się produktów i można myć je w zmywarce. Miska metalowa jest odporna na wszelkiego rodzaju warzywa, które łatwo oddają barwnik np. buraki.

Kompletując wyposażenie mieszkania, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby wybrane przez nas akcesoria spełniały nasze oczekiwania. Dlatego z przygotowanej powyżej listy każdy sam powinien wybrać to, co będzie dla niego niezbędne, a resztę kompletować po pewnym czasie.

Poradnik sponsorowany

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze