Toruń - najciekawsze zabytki, które warto zobaczyć

Jednym z najpiękniejszych polskich miast wartych zwiedzenia jest Toruń. Najciekawsze zabytki, które warto zobaczyć w tym mieście to nie tylko rynek. Co jeszcze warto zwiedzić? Zapraszamy do lektury!

Toruń – najciekawsze zabytki w obrębie rynku

Toruń to jedno z polskich miast, w którym zachowały się przepiękne zabytki architektury gotyckiej. Wielbicieli gotyku zachwycą strzeliste wieże, ratusz, rynek oraz kamienice. Co warto zobaczyć w obrębie rynku?

  • Ratusz Staromiejski – XIV – wieczny Ratusz to jedna z najbardziej monumentalnych budowli  tego typu w Europie. W środku mieści się Muzeum Okręgowe, a z ratuszowej wieży roztacza się piękny widok na miasto oraz bulwary wiślane.
  • Pomnik Mikołaja Kopernika – pomnik najsłynniejszego mieszkańca Torunia znajduje się u stóp ratusza, na rynku
  • Kościoły na Starówce – wielbiciele gotyckich kościołów mogą zwiedzić Katedrę Świętych Janów, Kościół Św. Jakuba, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Kościół Ducha Świętego.
  • Mury obronne – wiele fos i bram średniowiecznych murów miasta przetrwało aż do dzisiaj! Warto przejść się wzdłuż nich i zobaczyć zachowane do dzisiaj Bramy: Mostową, Klasztorną oraz Żeglarską.
  • Muzeum Piernika – Toruń słynie z wyrobu pierników. W Muzeum można upiec tradycyjne przysmaki według dawnej receptury.

Toruń – najciekawsze zabytki – inne

Pamiętaj, by zwiedzać Toruń nie tylko w dzień, ale i w nocy. Miasto może się pochwalić pięknymi iluminacjami, które nadają mu nocą tajemniczy i magiczny charakter!

Marzy Ci się weekend w mieście Toruń? Najciekawsze zabytki, których nie możesz przegapić to:

  • Krzywa Wieża – średniowieczna baszta obronna została wzniesiona w XIV wieku w murach obronnych dawnego Torunia
  • Dom Mikołaja Kopernika
  • Ruiny zamku krzyżackiego – ruiny to pozostałość po najstarszej warowni krzyżackiej. Można je zwiedzać zarówno w dzień, jak i w nocy, odbywa się tam również wiele wydarzeń kulturalnych.
  • Bulwar Filadelfijski w Toruniu – bulwar położony nad Wisłą to jedna z piękniejszych promenad spacerowych. Warto również odwiedzić położoną na drugim brzegu Wisły Kępę Bazarową, z której tarasu roztacza się przepiękny widok na miasto. Nadwiślańska panorama toruńska jest piękna zwłaszcza nocą, gdy mury miasta podświetlają piękne iluminacje.

Lubisz zwiedzać polskie miasta? Jesteś ciekaw atrakcji, jakie mają do zaoferowania? Sprawdź również nasz poradnik: Wrocław – co warto zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska?

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.