DZIAŁY

PKP zwrot pieniędzy za wykorzystany lub niewykorzystany bilet? To wydaje się niemożliwe. A jednak są przypadki, kiedy możesz zażądać zwrotu pieniędzy za wykorzystany lub niewykorzystany bilet PKP. Jak to wygląda i jak to możesz zrobić? Dziś podpowiemy jak, wygląda w PKP zwrot pieniędzy.

PKP zwrot pieniędzy – kiedy możesz się domagać zwrotu pieniędzy

W PKP zwrot pieniędzy jest możliwy, jeśli nie wykorzystałeś swojego biletu na pociąg. W takiej sytuacji możesz poprosić o zwrot pieniędzy za bilet lub zamianę biletu na późniejszy pociąg. Na biletach często napisane jest, że jeśli nie zostanie wykorzystany, to pieniądze zostaną zwrócone. To jednak nie jest nowość. Nie wiele osób wie, ale w PKP zwrot pieniędzy jest również możliwy, kiedy pociąg się spóźnił, ty wykorzystałeś bilet, ale domagać się możesz rekompensaty za stracony czas. Jak to zrobić i jaki zwrot ci przysługuje? Zaraz do tego przejdziemy.

PKP zwrot pieniędzy – ile pieniędzy możesz odzyskać?

Jeśli upomnisz się w PKP zwrot pieniędzy za niewykorzystany bilet, to odzyskać możesz sto procent ceny biletu. Warto więc upominać się o swoje. Jednak w przypadku spóźnienia pociągu PKP zwrot pieniędzy wygląda już nieco inaczej. Jeśli pociąć spóźnił się godzinę, to przysługuje ci odszkodowanie w wielkości dwudziestu pięciu procent od ceny biletu. A jeśli pociąg spóźnił się dwie godziny to, dostaniesz odszkodowanie w wielkości pięćdziesięciu procent od ceny biletu.

PKP zwrot pieniędzy – jak to zrobić?

Jeśli już wiemy, że w PKP zwrot pieniędzy za bilet lub za spóźnienie pociągu, jest możliwy, to warto wiedzieć, jak to zrobić. Wystarczy napisać wniosek. We wniosku o zwrot pieniędzy należy zawrzeć następujące informacje.

  1. Twoje imię i nazwisko,
  2. Nazwę i adres przewoźnika,
  3. Datę sporządzenia wniosku,
  4. Nazwę wniosku,
  5. Uzasadnienie poparte argumentami,
  6. Zawarcie informacji czego domagasz się od danego przewoźnika,
  7. Załącznik, w którym zawarty będzie bilet i potwierdzenie, że masz prawo domagać się zwrotu całej kwoty lub części pieniędzy za bilet.
  8. Twój podpis.

Niniejszy poradnik pod tytułem "PKP – zwrot pieniędzy krok po kroku" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "PKP – zwrot pieniędzy krok po kroku" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania