Czytany poradnik
Wrocław – co warto zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska?
0

Wrocław – co warto zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska?

AUTOR:  Patrycja Strzelczyk2 listopada 2018

Zamierzasz odwiedzić Wrocław, stolę Dolnego Śląska? Te atrakcje koniecznie musisz zobaczyć będąc już na miejscu.

Stolicę Dolnego Śląska odwiedza rocznie od 4 do 5 mln turystów. W 2016 roku Wrocław został Europejską Stolica Kultury, zostawiając w tyle nawet Amsterdam i Paryż. Został również zwycięzcą tegorocznej edycji prestiżowego, międzynarodowego konkursu European Best Destination 2018. Co sprawia, że miasto mostów i krasnali przyciąga do siebie aż tyle osób? Architektura, zabytki i atrakcje, których we Wrocławiu jest co nie miara. Sprawdź, co konieczni zobaczyć, jeśli zdecydujesz się na przyjazd na Dolny Śląsk.

Rynek

Wrocławski rynek jest jednym z największych dawnych placów targowych w Polsce. Otaczają go zabytkowe kamienice, w których znajdują się klimatyczne restauracje i które nadają mu niepowtarzalnego uroku. W jego centrum znajduje się ratusz z 66 – metrową wieżą, który jest najokazalszą tego typu budowlą w Polsce. Rynek to również miejsce, w którym co roku odbywa się jarmark bożonarodzeniowy.

Ostrów Tumski

Najstarsza część Wrocławia, która jest pozostałościami pierwszej osady pochodzącej z X wieku. Obecnie jest to bardzo klimatyczne miejsce, popularne wśród turystów i spacerowiczów. Jedną z większych atrakcji Ostrowa jest Most Zakochanych, który łączy Ostrów Tumski z Wyspą Piasek. Zakochani zawieszają na nim kłódki, mające symbolizować trwałość ich miłości, a kluczyki wrzucają do Odry.

Wrocławskie ZOO

We Wrocławiu znajduje się również najstarszy ogród zoologiczny w Polsce. Można w nim zobaczyć około 14 tysięcy zwierząt, przedstawicieli tysiąca różnych gatunków. Największą atrakcją jest Afrykarium – miejsce, w którym zobaczyć można wyłącznie gatunki zamieszkujące Afrykę. Jest to miejsce unikatowe na skalę światową.

Fontanna multimedialna

Największa w Polsce i jedna z największych w Europie fontanna, zajmuje powierzchnię blisko 1 hektara. Znajduje się tuż przy Hali Stulecia, pobliżu zoo i Parku Szczytnickiego. W okresie od wiosny, do wczesnej jesieni, codziennie odbywają się tam pokazy światła i wody, które w połączeniu w muzyką tworzą niezwykłe widowisko.

Hydropolis

Hydropolis to unikatowe centrum poznawcze, w którym odkryć można wszystkie tajemnice życiodajnej wody. Miejsce, w którym nie tylko dzieci, ale również dorośli znajdą coś dla siebie. Multimedialna wystawa podzielona jest na dziewięć sfer tematycznych, z których każda przedstawia inne funkcje wody – od funkcji jakie pełni w organizmie człowieka, przezmorza i oceany, aż po jej rolę w religiach.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze