DZIAŁY

Sypialnia to pomieszczenie, które musi być przytulne, pachnące i kojarzyć się z relaksem. Jest wiele stylów, w jakich można urządzić sypialnię. Również łóżko powinno wpasować się w klimat pomieszczenia i współgrać z jego designem.

Łóżka do sypialni w stylu klasycznym i skandynawskim

Jedną z najpopularniejszych aranżacji ostatnimi czasy, jest styl klasyczny oraz skandynawski. Obydwa typy często wymieniane są obok siebie, z uwagi na minimalizm i prostotę.

Łóżko do sypialni w stylu klasycznym charakteryzować się powinno niewielką ilością ozdobników i jasnym designem. Dobrym wyborem będzie łóżko z drzewa sosnowego czy olchowego, które jest jasne i dość plastyczne. Równie dobrze we wnętrzu urządzonym w klasycznym stylu będzie przedstawiać się łóżko metalowe, o prostej ramie. Różnego rodzaju stylowe łóżka do sypialni znajdziesz w internetowych sklepach meblowych, jak meblobranie.pl. Sklepy tego typu oferują szeroki wybór produktów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie – zwłaszcza miłośnicy klasycznych wnętrz.

Sypialnia w stylu klasycznym jest ponadczasowa i można dowolnie ją „modyfikować”, dodając elementy w różnych aranżacjach – od glamour po industrialny.

Czym charakteryzują się łóżka w stylu glamour?

Styl glamour to blask, ekskluzywność i wysoki połysk. Są zasadniczo dwie szkoły aranżacji wnętrz w tym stylu – jedna optuje za stosowaniem wysokiej jakości mebli i drogich żyrandoli, druga jest nieco bardziej popkulturową wersją, proponując szklane bądź plastikowe dodatki oraz pastelowe barwy. Do wnętrz w stylu glamour pasują pufy i narożniki w kolorach pudrowego różu czy butelkowej zieleni, oraz łóżka z ozdobną ramą. W tym przypadku łóżko wykonane z drewna niekoniecznie będzie pasować do wnętrza, ale rama z połyskliwego metalu ze zdobieniami już jak najbardziej. W tym stylu pięknie wyglądać będzie łóżko stylizowane na secesję, z rzeźbionymi nóżkami, które jest dość masywne.

Innym pomysłem na łóżko pasujące do aranżacji glamour jest mebel z zagłówkiem tapicerowanym lub pikowanym. Taki zagłówek w pastelowym lub głębokim kolorze będzie wspaniale uzupełniał sypialnię.

Łóżka do sypialni w stylu vintage – gdzie je znaleźć?

Dużym powodzeniem cieszą się także wszystkie meble w stylu vintage. Co tak naprawdę kryje się za tym stwierdzeniem? Są to po pierwsze odzyskane, stare meble, którym za pomocą renowacji na nowo nadaje się blask, a po drugie wszystkie meble stylizowane na stare, które odwzorowują dawne style i trendy.

Łóżka w stylu vintage to więc łóżka drewniane, często ze zdobieniami, wyglądające na nieco starsze, z pęknięciami i przetarciami. Łóżka w tym stylu wykonane mogą być z różnych rodzajów drewna, takich jak buk czy drzewo dębowe. Pięknie będzie w tym przypadku wyglądać drewno, w którym widoczne są naturale słoje i struktura.

Łóżka w stylu vintage możesz znaleźć zarówno w sklepach meblowych, jak i na Internecie, czy też targach staroci. Jeśli kupujesz stare łóżko drewniane, sprawdź najpierw jego stan i jakość drewna, tak, aby w trakcie jego użytkowania nie natknąć się na przykre niespodzianki.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Stylowe łóżka do sypialni – w stylu klasycznym, glamour czy vintage? Jak urządzić stylową sypialnię?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Stylowe łóżka do sypialni – w stylu klasycznym, glamour czy vintage? Jak urządzić stylową sypialnię?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania