DZIAŁY

Podróżowanie za granicę potrafi być naprawdę drogie. Jeśli jednak jesteśmy skłonni odpuścić parę zbędnych wygód pojawia się przed nami możliwość spędzenia wspaniałych i niedrogich wakacji w różnych zakątkach świata.

Wybór celu podróży

Oczywistą kwestią jest, że Ukraina będzie miejscem sporo tańszym niż na przykład Norwegia. Nie oznacza to jednak, że jest mniej atrakcyjna! We Lwowie za niewielkie, dla Polaka, pieniądze możemy zjeść świetny obiad w wykwintnej restauracji, odwiedzić operę oraz zobaczyć piękną zabytkową starówkę. Tańsze państwa również mają dużo do zaoferowania, włącznie z niespodziewanymi historiami, których nie przywieziemy z innych, popularniejszych zakątków świata.

Autostop i camping

Jeśli jednak cel podróży jest już ustalony i zakłada droższe miejsce to niesamowitą przygodą może być wypad autostopem. W wielu krajach ludzie bardzo chętnie biorą autostopowiczów, a taka forma przemieszczania się zapewnia mnóstwo ciekawych rozmów ze wspaniałymi osobami i ograniczenie kosztów wyjazdu. Inną formą oszczędzenia na wyjeździe kosztem wygody jest spanie w namiocie. Pola namiotowe oferują niższe stawki, niż bardziej wygodne hotele i schroniska, a niektóre państwa, takie jak przywoływana już Norwegia, pozwalają na rozkładanie obozowisk na terenach do tego nieprzeznaczonych.

Couchsurfing i Airbnb

Nie każdemu jednak odpowiadać muszą spartańskie warunki spania w namiocie. Tutaj z pomocą przychodzą dwie opcje zakwaterowania – darmowy Couchsurfing oraz stosunkowo tanie Airbnb. Couchsurfing.com to strona internetowa pozwalająca na znalezienie gospodarza gotowego przyjąć do swojego domu turystów. Opcja ta jest darmowa i pozwala nam na bliższe poznanie okolicy i lokalnej kultury, gdyż miejscowy często będzie mógł nam opowiedzieć coś interesującego na temat regionu, w którym się znajdujemy. Airbnb natomiast oferuje podobną usługę – właściciele lokali udostępniają nam je na określony czas w zamian za niskie, jak na zwyczajowy standard mieszkań, kwoty. W ten sposób możemy na przykład spędzić noc w chorwackim Trogirze za opłatą 120 złotych. I to do 4 osób!

Tanie bilety lotnicze

Przelot nie zawsze musi kosztować dużo. Wiele połączeń może być zaskakująco tanie (świetnymi przykładami są Londyn lub Oslo), a linie lotnicze często oferują kupno biletów w trybie last minute za śmiesznie niskie pieniądze. Wyszukanie takich lotów bywa dostępne z poziomu strony samych linii (jak to jest w przypadku Ryanair) lub za pośrednictwem stron internetowych takich jak skyscanner.pl czy fly4free.pl.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Sposoby na oszczędne podróżowanie" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Sposoby na oszczędne podróżowanie" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.