Czytany poradnik
Podróżowanie za darmo, czyli poradnik dla oszczędnych
0

Podróżowanie za darmo, czyli poradnik dla oszczędnych

Interesuję Cię podróżowanie za darmo? W tym poradniku dowiesz się jak zwiedzać świat i nie wydawać na to wszystkich oszczędności.  Żeby zwiedzić świat, wcale nie potrzebujesz worka pieniędzy. Jest na to inny, o wiele tańszy sposób.
Oczywiście podróżowanie za darmo nie jest dla każdego. Jeżeli Twoje wymarzone wakacje, to wylegiwanie się całymi dniami nad basenem i sączenie drinków z parasolką, to lepiej zostań przy wakacjach all inclusive.

Podróżowanie za darmo – jak zacząć?

Autostop

Zamiast swoim prywatnym samochodem, pociągiem czy samolotem, wybierz autostop. Oczywiście jest to opcja, kiedy nie interesuje Cię podróż na inny kontynent. Ale nadal możesz przejechać tak setki tysięcy kilometrów i poznać nowych ludzi, którzy zechcą Ci pomóc.

Nocleg

Namiot to jedna z opcji darmowego noclegu podczas podróżowania za darmo. Możesz go rozbić właściwie wszędzie, niekoniecznie musi to być specjalnie do tego przeznaczone pole namiotowe, na którym musisz płacić za miejsce. Nie musisz też rozbijać namiotu w lesie lub na pustkowi, chyba że oczywiście chcesz. Możesz porozmawiać również poprosić o pozwolenie przenocowania na czyimś podwórku. Namiot nie zajmuje dużo miejsca, bez problemu zabierzesz go w większość miejsc i rozłożysz lub złożysz w kilkanaście minut. Poza tym noc w spędzona w namiocie, to niezapomniane doświadczenie.

Coachsurfing to natomiast opcja dla osób, które jednak wolą wyspać się w ciepłym łóżku. Z roku na rok zyskuje na popularności. Wystarczy jedynie założyć konto na jednym z wielu portali oferujących darmowe noclegi, wybrać lokalizację do której zmierzamy i nawiązać kontakt z hostem, czyli osobą, która takowy nocleg oferuje. Jest to świetna opcja, pozwalająca nie tylko na podróżowanie za darmo, ale również niepowtarzalna okazja, by poznać innych ludzi, kultury i zwyczaje.

Wyżywienie

Tutaj sytuacja nieco się komplikuje. Jednym ze sposobów na całkowicie darmowe wyżywienie jest tzw. freeganizm. Freeganie przeszukują kontenery na śmieci, zwłaszcza przy supermarketach i restauracjach, które wyrzucają jedzenie, które na przykład ma krótki termin przydatności do spożycia lub są „brzydkie” (np. poobijane owoce). Można również zapytać w restauracji, czy nie mają do jedzenia czegoś, co nie zostanie już sprzedane i w ostateczności wyląduje w śmietniku. Wymaga to jednak przełamania wstydu. Można też liczyć na dobrych i życzliwych ludzi, którzy poczęstują nas talerzem ciepłej zupy lub bochenkiem chleba.

Podróżowanie za darmo jest z całą pewnością niesamowitą przygodą. Jednocześnie jest też dużym wyzwaniem i próbą, ponieważ przetrwanie dnia za darmo lub bardzo małym kosztem może być bardzo dużym wyzwaniem.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze