DZIAŁY

Branża IT obecnie to jedna z najbardziej dochodowych opcji na rynku pracy. Dlaczego? Ponieważ jest ogromny popyt na doświadczonych programistów, ale wciąż jest ich za mało. W Polsce brakuje około 50 tysięcy specjalistów IT. Sprawdź, jak zatrudnić programistę?

Co przyciąga programistów?

Można by pomyśleć, że są to duże zarobki i faktycznie tak było kiedyś. Jednak teraz wygląda to zupełnie inaczej. Coraz rzadziej liczą się dla nich pieniądze, a ważniejsze są korzyści niepołączone stricte z tak specyficzną branżą. Programiści coraz częściej zwracają uwagę na to, aby projekt był ciekawy i pozwolił na rozwijanie umiejętności. Poza tym dobra komunikacja w firmie pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą  staję się czymś istotnym, a także wpływ na rozwój biznesu i swój osobisty. Co ciekawe nie jest już rzadkością dofinansowanie opieki nad dziećmi czy wesel i wiele innych benefitów.

Jak zatrudnić programistę?

Jeśli chcesz zatrudnić programistę musisz wiedzieć o tych zasadach, które znajdziesz poniżej. Warto się ich trzymać, jeśli chcesz mieć w swoim w biznesie doświadczonego pracownika.

Nie czekaj, dzwoń

Najlepsi programiści zazwyczaj są już zatrudnieni bądź przesiewają ogłoszenia skrupulatnie, aby znaleźć pracę na warunkach, które im będą odpowiadać. Zazwyczaj oni sami nie szukają pracy,bo wiedzą, że są na wagę złota. Pracodawcy zazwyczaj sami kontaktują się z programistą telefonicznie bądź mejlowo. Gdzie można znaleźć pracownika z branży IT? Najlepiej jest skorzystać z portali, gdzie umieszczone są profile zawodowe np. LinkedIn. Możliwość znalezienia programistę daję też Facebook, a dokładnie grupy poświęcone IT. Wystarczy umieścić tam ogłoszenie bądź samemu znaleźć wpis mówiący o tym, że ktoś szuka pracy.

Wyróżnij się

Kontakt poprzez ogłoszenie czy wiadomość e-mail to jedyna szansa na zainteresowanie przyszłego pracownika pracą. Nie umieszczaj długich, nudnych wstępów czy opisów firmy…nikt tego nie chce czytać. Zastanów się co może przykuć uwagę potencjalnego kandydata mogą to być ciekawe benefity, łamigłówki w tekście, ciekawy projekt. Napisz takie ogłoszenie czy wiadomość, która sama Ciebie by zainteresowała i skusiła do kontaktu.

Same konkrety

Nie marnuj czasu ani sobie ani programiście. Twoja oferta powinna zawierać same konkrety. Wypisz jakie języki programowania potrzebujesz, jaka jest forma zatrudnienia oraz jej warunki. To pozwoli na kontakt z osobami, które faktycznie będą zainteresowane i mają umiejętności do wykonania zlecenia.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zatrudnić programistę?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zatrudnić programistę?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania