Krem z buraków w Twojej kuchni

Buraki są polskim warzywem, które często wykorzystujemy zimą. Robimy z nich ćwikłę, czy barszcz czerwony z uszkami. Jednak można z nich zrobić krem z buraków, który doskonale nadaje się na letnie obiady i zimowe pierwsze danie. Jak więc zrobić krem z buraków? Przedstawiamy wam najlepszy przepis.

Krem z buraków – składniki

Do wykonania kremu z buraków, będą nam potrzebne:
• 7 buraków,
Warzywa do wywaru/ kostka rosołowa,
• 3 ziemniaki,
• 3 łyżeczki octu,
• 1 litr wody,
• Sól i pieprz,
• Inne przyprawy,
• Śmietana do przyprawienia.

Krem z buraków – jak zrobić?

Na początek musimy obrać wszystkie buraki, ziemniaki i inne warzywa. Wszystkie warzywa trzeba pokroić na małe kawałeczki. Do garnka należy wlać wodę. Wrzucamy do wody wszystkie warzywa, dodajemy trzy łyżeczki octu. Wszystko powinno gotować się przez pół godziny. Po zagotowaniu należy odstawić garnek do wystygnięcia. Kiedy wywar na krem z buraków już przestygnięty, możemy wyjąć część warzyw z wywaru. Następnie resztę miksujemy w garnku na gładką jednolitą masę. Pod koniec doprawiamy pieprzem i solą. Krem z buraków podajemy w małych miseczkach i jedną łyżeczką śmietany do smaku.

Krem z buraków – porady

Jeśli chcesz, by twój krem z buraków, był jeszcze smaczniejszy, to możesz dodać do niego pysznych grzanek. Do przygotowania grzanek potrzebne będą trzy lub cztery kromki chleba. Wszystkie kromki kroimy na małe kwadraciki. Na patelnię wrzucamy odrobinę masła, by chleb się nie przypalił, ale nabrał rumianych kolorów. Tak pokrojony chleb wrzucamy na patelnię, kiedy masło się już roztopi i smażymy przez kilka minut. Kiedy kawałki chleba zaczną się już rumienić, można zdjąć patelnię z gazu, a grzanki wsypać do małej miseczki. Kiedy krem z buraków będzie już gotowy, do każdej z miseczek można wsypać garść grzanek. Doskonałym pomysłem jest dodanie przysmażonej razem z grzankami kiełbasy, którą również trzeba pokroić w drobną kosteczkę. Podsmażoną kiełbaskę można dodać do miseczki z kremem z buraków. Taka zupa idealnie nadaje się na letnie obiady.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.