DZIAŁY

Praca pilota linii lotniczych to ekscytujące i bardzo satysfakcjonujące zajęcie. Ale w jaki sposób możesz mieć taki zawód? Jak zostać pilotem? Nie wystarczy przesłać CV i oczekiwać, że ktoś oddzwoni do ciebie z ofertą pracy. Tych kilka rad przybliży Ci z czym muszą zmagać się zawodowi lotnicy.

Rzeczywisty proces zajmuje dużo czasu i poświęcenia – oznacza to również spełnienie precyzyjnych wymagań i może być długą drogą budowania kariery. Na niektórych stanowiskach nawet kwalifikacja może zająć do 10 lat. Nie trzeba dodawać, że musisz być poważny i zaangażowany. Pracuj ciężko i wykonaj poniższe czynności, a pewnego dnia możesz zostać pilotem linii lotniczych!

Jak zostać pilotem – wykształcenie

Podczas gdy dyplom ukończenia studiów nie jest konieczny, aby latać dktórąkolwiek z regionalnych linii lotniczych, wymagany jest czteroletni dyplom, aby dostać się do krajowych linii lotniczych. Najlepiej jest uzyskać stopień z naciskiem na lotnictwo. Szkolenie pilotów linii lotniczych jest intensywne i kosztowne. Stopień ukończenia studiów pomaga udowodnić liniom lotniczym, że będziesz w stanie ukończyć ich program edukacyjny.

Pierwsze praktyki

Po uzyskaniu licencji prywatnego pilota rozpocznij pracę nad obsługą urządzenia i certyfikatem handlowym. Wymagane jest 50 godzin pilota-dowódcy na trasach międzynarodowych i 40 godzin rzeczywistych lub symulowanych lotów. W przypadku certyfikatu komercyjnego potrzebujesz 250 godzin czasu całkowitego, 100 godzin pilota-dowódcy, i 10 godzin szkolenia na złożonym samolocie. Wszyscy piloci, którzy otrzymują wynagrodzenie za przewóz pasażerów lub ładunku, muszą uzyskać komercyjne prawo jazdy z odpowiednią oceną. Piloci helikopterów muszą również posiadać licencję komercyjnego pilota z oceną śmigłowca.

Czas na instruktora

Uzupełnij swój certyfikat instruktora lotu i rozpocznij pracę w szkole lotniczej. Niektóre szkoły lotów oferują godziny lotu w zamian za naukę innych. Może to być przydatne, gdy będziesz zapoznawać się z innymi silnikami samolotów. Nie ma wymogu, aby zarobić na szkole lotnictwa,  ale możesz zdobyć trochę doświadczenia podczas wykorzystanych godzin lotu.

Piloci potrzebują praktyki w lotnictwie, aby zakwalifikować się do licencji. Ukończenie zajęć w szkole lotniczej zatwierdzonej przez organy może zmniejszyć ilość wymaganego doświadczenia lotniczego do licencji pilota. Po przeszkoleniu, piloci są zobowiązani do wzięcia udziału w powtarzających się szkoleniach i sprawdzaniu symulatora raz lub dwa razy w roku w trakcie swojej kariery.

Aby zakwalifikować się do licencji pilota lotniczego, kandydat musi mieć co najmniej 18 lat oraz minimum 250 godzin doświadczenia w lotach.

Szukaj różnych zleceń

Aby przejść na szczyt swojego zawodu, musisz zdobyć doświadczenie na wiele kreatywnych sposobów. Na przykład:

  • Spróbuj nauczać – wielu pilotów rozpoczyna karierę jako instruktor lotów.
  • Wykonuj zlecenia z samolotami czarterowymi lub firmami lotniczymi.
  • Działaj prywatnie – nie zapomnij o możliwościach latania samolotami firmowymi.
  • Niektórzy piloci podejmują pracę jako inżynierowie lotni z liniami lotniczymi.

Zastanawiałeś się kiedyś nad zawodem pilota, a może jesteś doświadczonym lotnikiem i masz rady dla młodych jak zbudować fantastyczną karierę?

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zostać pilotem" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zostać pilotem" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.