DZIAŁY

Warto rezerwować bilety z wyprzedzeniem, czy na ostatnią chwilę? Jakie są korzyści z przystąpienia do programu lojalnościowego linii lotniczych? Podpowiadamy, jak znaleźć tanie loty!

Zaprzyjaźnij się z portalami, które informują o tanich lotach!

Jak znaleźć tanie loty? Warto śledzić kilka portali internetowych, które powstały z myślą o tym, by informować na bieżąco o promocjach oferowanych przez firmy lotnicze. Takie portale jak Fly4free, czy Mleczne Podróże nie tylko pomogą Ci znaleźć tanie loty, ale i wynająć w korzystnej cenie samochód oraz zarezerwować nocleg w wymarzonym miejscu. Możesz dodać strony internetowe tych portali do zakładek swojej przeglądarki lub śledzić je na Facebooku.

Jak znaleźć tanie loty? Wypróbuj programy lojalnościowe!

Aby być na bieżąco z ofertami firm lotniczych, warto przystąpić do specjalnych klubów lojalnościowych, które oferują niektóre linie. Jak znaleźć tanie loty? Wystarczy się zapisać na przykład do Wizzair Discount Club. Koszt członkostwa w Klubie zwraca się już po pierwszej podróży, a bilety ze zniżkami możemy kupować nie tylko dla siebie, ale i dla osób towarzyszących nam w podróży. Dzięki członkostwu w Klubie będziesz również na bieżąco z nowościami i promocjami na loty, a specjalnie dopasowany do Twoich potrzeb newsletter będzie regularnie dostarczał Ci najważniejsze informacje na maila.

Kupuj bilety po sezonie, by podróżować taniej

Jeśli zależy Ci na atrakcyjnej cenie i nie lubisz tłumów, możesz kupować bilety lotnicze w mniej obleganych terminach. Jak znaleźć tanie loty? Najlepiej unikać takich terminów na wyjazd jak okres świąteczny, długie weekendy, czy majówka. Im bardziej popularny termin na wyjazd, tym droższe bilety! Aby podróżować tanio, możesz latać w nietypowych porach, czyli na przykład we wczesnych godzinach porannych lub nawet nocą. Z reguły loty nocne są o wiele tańsze, niż te, które są realizowane w ciągu dnia!

Planuj z wyprzedzeniem!

Aby cieszyć się tanimi biletami lotniczymi, najlepiej planować wyprawy z dużym wyprzedzeniem. Linie lotnicze udostępniają tańsze bilety około kilku miesięcy przed podróżą. Największa szansa na upolowanie taniego biletu przypada mniej więcej na 2-3 miesiące przed planowanym wylotem, z kolei najdroższe bilety oferowane są oczywiście w dniu wylotu. Plus rezerwowania biletów z wyprzedzeniem jest taki, że dzięki temu można zaplanować dokładniej urlop.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak znaleźć tanie loty?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak znaleźć tanie loty?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.