Czytany poradnik
Jak złożyć koszulę
0

Jak złożyć koszulę

AUTOR:  Joanna Cieślak6 lutego 2018

Koszula to najważniejsza część męskiej garderoby. Wyprana i wyprasowana, jest elementem wizerunku osoby pewnej siebie, schludnej i osiągającej sukcesy. Coraz więcej kobiet także nosi koszule jako stały element garderoby.

Koszule wykonane są z wielu gatunków materiałów. Często niestety się gną, przez co wymagają szczególnej troski. Oto kilka sposobów, jak złożyć koszule i zadbać o swoją ulubioną wymagającą część garderoby.

Jak złożyć koszule?

Złożenie koszuli to nie jest wbrew pozorom czarna magia, wymagająca wyższego stopnia wtajemniczenia. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak złożyć koszule w prosty sposób.  Uprasowaną uprzednio koszulę należy położyć na płaskiej powierzchni tyłem do siebie. Najczęściej wybieramy do tego stół, lub deskę do prasowania. Ważne by miejsce było czyste, tak by nie zabrudzić wypranej i wyprasowanej koszuli. Szczególną uwagę należy poświęcić koszulą białym, wykonanym z delikatnego materiału.

Następnie należy złożyć rękawy koszuli wzdłuż linii, nieprzekraczającej miejsca gdzie znajduje się kołnierzyk. Najlepiej jest złożyć rękawy symetrycznie, tak by koszula złożona była na równe połowy. Następnie należy złożyć koszulę wzdłuż linii, wyznaczonych przez rękawy. Pod kołnierzykiem powinien utworzyć się kształt litery V, a krańce rękawów stykają się po środku koszuli. Kolejnym etapem jest złożenie koszuli na dwie lub trzy części, w zależności od tego ile miejsca w szafie chcemy poświęcić na stos z koszulami.

Złożenie koszuli do podrożej torby

Pakowanie eleganckich elementów garderoby jest szczególnie trudne. Ubrania te są podatne na gniecenie i zabrudzenia, a nie zawsze możemy liczyć na to, że w hotelu znajdziemy żelazko. Czasem tez zwyczajnie nie ma na prasowanie czasu przed umówionym spotkaniem. By ubrania nie gniotły się w podróży, należy zwrócić uwagę, by kłaść na nich ciężaru. Podróżując, warto wiedzieć jak złożyć koszule. Najlepiej jest to zrobić w sposób podobny to tego, w jaki składane są koszule w sklepach. Jest to ważne przede wszystkim dla tego, by nie zagnieść kołnierzyka. Najlepiej jest zapiąć kołnierzyk, oraz co drugi guzik całej koszuli. Następnie należy obrócić koszulę placami do góry, kładąc ją na płaskiej powierzchni.

Kolejnym krokiem jest złożenie boków koszuli do środka, wyciągając rękawy. Dopiero później należy wyrównać rękawy do boków koszuli. Następnie należy delikatnie wygładzić dłonią powstałe, zbędne fałdy. Tak przygotowaną koszule należy złożyć na pół na raz lud dwa razy. Jest to uzależnione miejscem, jakie chcemy na koszulę przeznaczyć w torbie lub walizce podróżnej. Im mniej razy złożymy koszule, tym mniejsze jest niebezpieczeństwo jej pogniecenia.

Poskładana koszulę dobrze jest włożyć do czystego worka foliowego, który będzie ją chronił przed zabrudzeniem. Najbezpieczniej jest położyć złożoną koszule na samym wierzchu bagażu. Przy zamykaniu torby dobrze jest zwrócić uwagę, by klapy nie gniotły zawartości. Wkładając torbę do samochodu należy się upewnić, że nic nie pogniecie zawartości.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze