DZIAŁY

Taniec to nie tylko świetny sposób na to, by spalić kalorie i rozładować stres. Taniec może także pomóc w relacjach damsko-męskich. Jak tańczyć na dyskotece z dziewczyną? Który taniec na dyskotece sprawdzi się najlepiej? Poznajcie fajne kroki taneczne, które pozwolą wam zawładnąć nie tylko parkietem, ale i kobiecymi sercami!

Jak tańczyć na dyskotece z dziewczyną?

Taniec na dyskotece różni się nieco od tańca towarzyskiego lub tańca, który wykonuje się na uroczystościach weselnych i balach. Jest bardziej swobodny i kuszący, daje także wiele okazji, by pokazać danej osobie, że nam się podoba i po prostu ją poderwać. Wystarczy spojrzeć na to, jak tańczą dziewczyny na dyskotekach. Ich ruch może przypominać kuszenie i nawoływanie i… tak właśnie jest! Dyskoteka bowiem to doskonałe miejsce na podryw… o ile chłopak potrafi tańczyć lub przynajmniej stara się robić to dobrze. Jak tańczyć na dyskotece z dziewczyną? Najpierw warto sprawdzić uniwersalne porady, które pozwolą Wam zawładnąć parkietem. Następnie omówimy sobie błędy, których nie należy popełniać w tańcu z dziewczyną.

Jak tańczyć na imprezie? Uniwersalne porady

#1 Jak tańczyć na imprezie? Uśmiechnij się! To przecież impreza!

Taniec to zabawa. To aktywność fizyczna, która poza wysiłkiem fizycznym daje także wiele radości. Jak tańczyć na imprezie? Przede wszystkim należy to robić z uśmiechem i dobrze się bawić. W końcu od tego są imprezy!

#2 Poćwicz trochę

Zanim wybierzesz się na parkiet i zaczniesz publicznie prezentować swój fajny taniec na dyskotece, warto trochę poćwiczyć. Możesz potańczyć w domu z siostrą, poprosić koleżanke o pokazanie kilku kroków, zapisać się na podstawowy kurs taneczny lub oglądać filmiki na youtube i uczyć się sam, obserwując swoje ruchy w lustrze. Dobrym sposobem na nauczenie się tańca są także gry taneczne typu Dancemania, czy Just Dance. Jeśli tylko masz okazję uczestniczyć w domówce u kogoś, kto posiada tę grę, nie marnuj szansy!

#3 Nawet jeśli nie umiesz tańczyć, to się nie poddawaj

Nie każdy z nas urodził się zawodowym tancerzem, obserwowanie własnych ruchów oraz podpatrywanie ciekawych ruchów od kumpli pomoże Ci zapanować nad własnym ciałem. Nawet jeśli nie potrafisz tańczyć i nie jesteś po żadnym kursie, możesz wyglądać świetnie na parkiecie. Musisz tylko wyluzować i skupić się na rytmie oraz muzyce.

Jak tańczyć z dziewczyną na dyskotece? Tych błędów unikaj!

Jak tańczyć z dziewczyną na dyskotece? Zanim przystąpisz do ataku, najpierw ją poobserwuj, nawiąż kontakt wzrokowy. Gdy zauważysz zielony sygnał, np. uśmiech, to znak, że możesz podejść. Inny sposób (dla facetów, którzy są bardziej pewni siebie) to stopniowe podchodzenie do dziewczyny na parkiecie, bez osaczania jej, ale z wyraźnym oznaczaniem terytorium wokół niej.

Gdy już udało Ci się zwrócić uwagę wybranej dziewczyny, kolejny krok to spowodowanie, by została już z Tobą do końca imprezy. Aby tak się stało, musi się z Tobą dobrze bawić! Jak tańczyć z dziewczyną na dyskotece? Poniżej lista błędów, których nie należy popełniać!

#1 Nie spijaj się

Dziewczyny nie lubią, gdy na parkiecie rzuca się na nie nieładnie pachnący, chwiejący się na nogach i mamroczący coś pod nosem pijany typ. Jeśli chcesz tańczyć z dziewczyną, nie nadużywaj alkoholu, bo zamiast dobrego pierwszego wrażenia popełnisz tragiczne faux-pas!

#2 Nie bądź zbyt gwałtowny

Dziewczyny uwielbiają być obracane, ale gdy każdy krok kończy się obrotem, a ruchy są tak gwałtowne i szarpiące, że z każdym ruchem jakiś element jej ubrania się drze lub musicie się zbierać z podłogi, to nie ma w tym nic przyjemnego.

#3 Nie przesadzaj z dłońmi

Jak tańczyć z dziewczyną? W tańcu można sobie na wiele pozwolić, jednak nachalne obmacywanie zdecydowanie nie jest na miejscu. Tańcząc z dziewczyną, zazwyczaj po kilku chwilach wyczujesz, jakie są jej intencje i na ile Ci pozwoli. Nie przekraczaj tej granicy, a będzie dobrze!

#4 Nie wpatruj się w nią cały czas

Jeśli, zamiast tańczyć, będziesz cały czas wpatrywać się w swoją partnerkę, szybko Cię przejrzy. Zachowuj się naturalnie. Baw się w tańcu. Pokaż jej, że sprawia Ci to przyjemność i nie ma na celu tylko i wyłącznie poderwania jej!

#5 Nie pozwól jej przysnąć w trakcie tańca, ale też nie przesadzaj z figurami

O ile piosenka nie jest typowym przytulańcem, to warto włożyć w taniec nieco energii. Urozmaicaj standardowe kroki obrotami. Zegnij czasem swoją partnerkę w pół. Odwróć się do niej tyłem i odejdź, a potem przyciągnij ją z powrotem do siebie. Pamiętaj jednak, by nie przesadzać z rozbudowanymi figurami, by nie zamęczyć swojej partnerki. Unikaj skomplikowanych ruchów także wtedy, gdy nie do końca je opanowałeś.

#6 Nie patrz na swoje nogi

Zamiast skupiać się na krokach, spójrz w oczy dziewczynie, rozglądaj się po parkiecie, pozwól, by Twoje myśli krążyły wokół muzyki, a nie dreptania po podłodze.

Jak tańczyć na dyskotece – fajne kroki taneczne na dyskotekę

Najgorsze kroki taneczne na dyskotekę, jakie można sobie wyobrazić, to nerwowe przestępowanie z lewej nogi na prawą lub kiwanie się do tyłu i do przodu z wywieszonymi na boki bezwładnie rękami. Takim tańcem na pewno nikogo nie uwiedziesz. Jeśli chcesz dobrze tańczyć na dyskotece, zacznij obserwować swoje ciało.

Kobiety w trakcie tańca z mężczyzną skupiają uwagę na górnej części męskiego ciała. Obserwują Twoją klatę i ręce. Na nogi w ogóle nie patrzą, chyba że je nadepniesz!

Ruchy taneczne na dyskotekę

Jeśli interesują Cię ciekawe ruchy taneczne na dyskotekę, którymi zaimponujesz dziewczynie, to warto wypróbować:

  • discofox,
  • kroki taneczne disco (nie mylić z disco-polo!),
  • weselny krok podstawowy,
  • rock and roll (w najprostszej możliwej postaci).

Zapoznaj się także koniecznie z popularną macareną, układem Tunak Tunak, polonezem, belgijką czy tańcem z Gangham Style. Takie wspólne wygłupianie się w tańcu może szybko rozładować atmosferę i przybliżyć Cię do dziewczyny, z którą później przetańczysz całą noc!

Spodobał Ci się ten wpis? Sprawdź także nasz artykuł: Jeżeli to zrobisz zdobędziesz każdą kobietę

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak tańczyć na dyskotece?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak tańczyć na dyskotece?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania