DZIAŁY

Marzy Ci się pierwszy pocałunek niczym z komedii romantycznej? Czas zwolni, światło jakby przygaśnie, a do waszych uszu docierać będzie melodia piosenki, tej samej piosenki, przy której zobaczyliście się po raz pierwszy. Później złączycie swoje wargi w magicznym uniesieniu i prawie wzniesiecie się nad ziemię. Tak to widzisz? No to muszę Cię rozczarować. Ale spokojnie, nauczymy Cię jak dobrze całować!

Jak dobrze całować, czyli praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka

Zdecydowana większość umiejętności jakie posiadamy, wymagała od nas pracy i systematyczności. Ćwiczyliśmy i nie poddawaliśmy się mimo niepowodzeń i tak samo musisz potraktować pocałunki. Być może pierwszy ani drugi nie będzie idealny, ale z czasem, gdy poczujesz się w tym pewniej, zauważysz różnicę. Najważniejsze jest to, aby zaakceptować możliwość wystąpienia drobnych komplikacji, dopiero zaczynasz.

Daj się ponieść w pocałunku

Nie skupiaj się na zasadach i pozwól instynktowi zadziałać, bo to nie tak, że całowanie to taka całkiem nowa umiejętność. Podobnie jak z chodzeniem i mową, uczymy się ich naturalnie, mając do tego predyspozycje, pomyśl tak o całowaniu. Masz podstawę do dobrego pocałunku, tylko daj się ponieść chwili i nie zrażaj się niepowodzeniami!

Jak rozpoznać TEN moment?

Sytuacje bywają różne, ciężko zatem powiedzieć konkretnie, po czym poznać odpowiedni moment na pocałunek. Patrzycie sobie głęboko w oczy, zbliżacie się do siebie i czujesz narastające napięcie? To pewnie teraz! Zaryzykuj, oddaj się tej chwili!

Zadbaj o usta i oddech

Czy wiesz, że dziś być może będziesz się całować? Idziecie do kina, parku a może spotkacie się na imprezie? Zadbaj o swój oddech! Nikt nie lubi czuć co jadła druga osoba chwile przed pocałunkiem, to psuje klimat. Dlatego już dzień przed nie jedz czosnku ani cebuli, a bezpośrednio przed spotkaniem umyj zęby. Jeśli nie możesz pozbyć się jakiegoś smaku, spróbuj pożuć listek mięty lub pietruszki, powinno pomóc. Nie zapomnij też o odpowiednim nawilżeniu ust. Wystrzegaj się jednak kolorowych pomadek, inaczej oboje skończycie z umazaną twarzą. Smakowe też nie są dobrym pomysłem, bo co jeśli akurat nie lubi truskawki? Postaw na naturę!

Techniczna strona pocałunku

Gdy już się do siebie zbliżycie przechyl lekko głowę w przeciwną stronę niż partner,  dzięki temu unikniecie zderzenia się waszych nosów. Zamknij oczy, to wyostrzy zmysły i sprawi,że będzie jeszcze przyjemniej. Być może zaczniecie od tzw. “suchych pocałunków” czyli takich, podczas których tylko stykacie się wargami, bez ich otwierania. Oczywiście na tym możecie poprzestać, często jednak kolejnym krokiem jest pocałunek francuski. Aby całować się w ten sposób, nie spiesząc się, delikatnie wsuń język do ust wybranka. Nie bądź zbyt nachalny i absolutnie nie wsuwaj całego języka! Stykajcie się ich koniuszkami, nawzajem je masując. Stopniowo zwiększajcie intensywność pocałunków, żeby pod koniec znów zwolnić i delikatnie je zakończyć.

Jak dobrze całować? Zajmij ręce

Podczas pocałunku obejmujcie się, gładźcie po plecach albo po prostu trzymajcie ręce na biodrach partnera. Często też ręce same unoszą się do jego twarzy, a wtedy śmiało głaszcz twarz czy baw się włosami wybranka.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak dobrze całować?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak dobrze całować?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania